Школа державного управління Блаватника, Оксфордський університет
Біла книга реформ-2019
Україна поєднує риси — як позитивні, так і негативні — розвинених країн та країн, що розвиваються. Наприклад, низька народжуваність, старіння населення та скорочення робочої сили є демографічними особливостями розвинених країн. Водночас залученість до ринку праці жінок та людей старшого віку, рівень застосування нових технологій та енергоефективності в Україні ближчий до країн із ринками, що формуються. Економічне зростання у 2-3% властиве радше для розвинених країн, хоча дохід на душу населення в Україні наразі на рівні країн, що розвиваються. Україна, як і розвинені країни, має значні соціальні зобов’язання.Водночас їй складно зібрати податки для фінансування цих зобов’язань: ухиляння від сплати податків та відплив капіталу у нас — на рівні країн третього світу.
Як країна справляється з викликами та чого вдалося досягти з 2014 року завдяки пожвавленню реформ — у «Білій книзі реформ-2019», що написана спільно «Вокс Україна» та Київською школою економіки.
Зміст
Розділ I. Управління
Розділ II. Макроекономічне середовище
- Монетарна політика та банківський сектор
- Фіскальна політика та державні фінанси
- Пенсійна реформа
- Реформа торгової політики 2014-2019
Розділ III. Галузеві реформи
- Енергетичний ринок
- Стратегія земельної реформи в Україні: 2019-2024
- Приватизація
- Державні закупівлі
- Реформи в освіті та медицині
Розділ IV. Люди
завантажити pdf-версію
Подяки
Автори вдячні Редакційній колегії ГО «Вокс Україна» та особливо Олександрові Жолудю за редагування тексту. Автори вдячні Ксенії Алеканкіній, Анастасії Чернусі, Лєні Шуліці та Юлії Даниленко за їхню допомогу у роботі над цим проектом.
«Біла книга реформ-2019» є частиною більш тяглої ініціативи з комплексного огляду реформ в Україні. Всі «Білі книги», що виходили в рамках проєкту раніше, починаючи з 2017 року, можна знайти тут.