Новий сезон – нові правила. Хто не отримає комунальні субсидії цієї зими | VoxUkraine

Новий сезон – нові правила. Хто не отримає комунальні субсидії цієї зими

20 Жовтня 2017
FacebookTwitterTelegram
142

В Україні проживає від 3 до 4 млн осіб, чиї доходи є близькими до мінімальної зарплати або дорівнюють їй. Саме ця категорія людей через підвищення мінімальної зарплати може втратити право на субсидії.

15 жовтня в Україні розпочався опалювальний сезон.

Вже з жовтня частина громадян використовуватиме субсидії для розрахунку за комунальні послуги.

Субсидії отримають усі, хто їх оформив цього року або у минулі періоди.

Базові критерії залишилися ті самі.

Поріг платежу (субсидія призначається якщо витрати на комунальні тарифи перевищують певний частку доходів громадянина), як і раніше складає 15%.

В Україні з 1998 по 2010 рр. діяла норма, за якою більшості домогосподарств призначалася субсидія, якщо витрати на комунальні послуги перевищували 20% доходу, однак в липні 2010 року цей поріг був знижений до 15%.

З нововведень – автоматичне продовження статусу отримувача на наступний період, можливість отримувати субсидію навіть із боргом за оплату послуг понад 2 місяці, якщо є документальне підтвердження нещодавньої оплати або угоди про реструктуризацію.

Також у середині року дещо знизилися соціальні нормативи енергопостачання, що призведе до незначного зменшення сум платіжок для споживачів без засобів обліку.

Крім того, наразі пропонується запровадити систему верифікації отримувачів, тобто перевірку відповідності життя поданим документам, адже поточний рівень у 60% населення із призначеними субсидіями явно не відповідає реаліям життя. Але на цей опалювальний сезон це правило не поширюватиметься.

Зміниться також підхід до розрахунку розміру субсидії будуть – з 1 жовтня враховуватимуться доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а не за весь рік.

За різними оцінками, в Україні проживає від 3 до 4 млн осіб, чиї доходи  близькі до мінімальної зарплати або дорівнюють їй.

Саме ця категорія людей (особливо, якщо двоє таких осіб формують єдине домогосподарство) через підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн з великою ймовірністю може втратити підставу для отримання субсидії, оскільки їхні доходи будуть достатніми для оплати комунальних послуг у повній мірі.

У той же час, за умови автоматичного подовження статусу отримувача, не до кінця зрозуміло, наскільки ефективним може виявитися таке “переформатування” стосовно отримувачів минулого періоду.

Автори