Дані опитування домогосподарств за 2021 рік
Beta

Дані опитування домогосподарств за 2021 рік

Photo: ua.depositphotos.com / MarkB
15 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
2054

Цього тижня Держстат опублікував дані обстеження умов життя домогосподарств за 2021 рік. За цими даними, в Україні (окрім окупованих територій) проживало 14,7 млн домогосподарств, із них 40% у великих містах, 28% у малих містах та 32% у селах. Середній розмір домогосподарства у великих та малих містах майже однаковий (2,54 та 2,53 особи відповідно), а в селах трохи більший – 2,67 особи. Рис. 1 показує, що в селах трохи вища частка як домогосподарств, у яких лише одна особа, так і тих, де живуть 4 та більше осіб, а у великих містах найвища частка домогосподарств із двох осіб.

Рисунок 1. Розподіл домогосподарств за кількістю осіб у них

Джерело: Держстат

У 38% домогосподарств (трохи більше у великих містах, трохи менше у селах) є діти до 18 років. Із них у 18% (993 тис. домогосподарств) діти не мають одного чи обох батьків (у 95% випадків діти не мають батька).

На що домогосподарства витрачають гроші? Близько половини витрат як у міських, так і у сільських домогосподарств іде на їжу та безалкогольні напої; розподіл решти витрат у містах і селах також дуже схожий. Різниця помітна лише за неспоживчими витратами – 7,8% у містах та 15% у селах (це витрати на особисте підсобне господарство, допомогу родичам та друзям, інвестиції/депозити та податки).

Окрім складу домогосподарств та їхніх витрат Держстат також наводить дані про зріст та вагу опитаних. Рис. 3 показує, що з віком надмірна вага стає проблемою як для жінок, так і для чоловіків. Причому після 50 років ця проблема є переважно “жіночою”, а у віці 30-50 років – “чоловічою”. Українські жінки в середньому мають зріст 164 см, чоловіки – 175 см, причому молодь (18-19 років) у середньому на 3 см вища, ніж літні люди (70+).

Рисунок 3. Розподіл чоловіків та жінок за віком та масою тіла

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний