Документ чинний, поточна редакція — Редакція від 29.03.2017, підстава рішення Редакційної колегії VoxUkraine

Коефіцієнт корисності депутата

Хто з обранців дійсно працює заради України?

{Запровадимо систему контролю за якістю роботи депутатів: складемо перший рейтинг корисності народних обранців. Це дасть українцям можливість зробити наступний депутатський корпус більш якісним. Підтримайте наш проект}

“Неможливо керувати тим, що не можна виміряти”. Це правило можна застосувати до українського парламенту. Як виміряти, погано чи добре працює конкретний депутат? Якщо відкинути емоції, то відповісти на це запитання непросто, адже до останнього часу не існувало об’єктивної оцінки роботи народних обранців. Ми можемо це виправити з вашою підтримкою.

VoxUkraine розрахує корисність кожного з 423 депутатів. Час для цього дуже вдалий: у червні 2017-го минає половина строку повноважень Ради восьмого скликання, отже незабаром передвиборча кампанія. Ми хочемо, щоб обираючи дев’ятий парламент, українці спиралися на факти й реальні досягнення політиків, а не на обіцянки та яскраві звіти.

Розділ І

Загальні положення

Стаття 1. Що і як ми плануємо робити

Не має значення, до якої фракції належить депутат, що він каже з трибуни чи як часто ходить на ток-шоу. Важливо, як він голосує за корисні для країни законопроекти. Завдяки Індексу моніторингу реформ від VoxUkraine (іМоРе) ми вже знаємо, які з прийнятих Радою законів були корисними для економіки. Тепер за допомогою цих даних ми перевіримо, як кожен з 423 депутатів голосував за реформаторські закони, та розрахуємо Коефіцієнт корисності депутата (ККД).

Стаття 2. Що кожен обранець зробив: деталізація

ККД можна буде відстежувати в динаміці та за окремими напрямами. Ви зможете дізнатися, хто з депутатів найактивніше підтримував антикорупційні закони, а хто став найбільшим “дерегулятором” для бізнесу.

Стаття 3. Кожен українець має право це знати

Ми зберемо та “оцифруємо” найважливіші факти про професійну діяльність депутата. “Паспорт” і рейтинг депутата будуть систематично оновлюватися протягом усього періоду до наступних виборів. Буде розроблено зручна система навігації та поширення рейтингу.

Розділ ІІ

Напрацьовані документи

Стаття 1. Зібрана коаліція найкращих експертів України

Ми зібрали коаліцію із 40 провідних експертів з реформ державного управління, державних фінансів, монетарної сфери, бізнес-середовища та енергетики в Україні та за кордоном.

Стаття 2. Систематична робота протягом більше 2 років

Експерти регулярно оцінюють реформаторські закони, схвалені Радою. Наразі вже маємо оцінки 220 законів.

Стаття 3. Протестували методологію рейтингування

Провели пілотні дослідження корисності депутатів й побудували рейтинги депутатів-реформаторів за 4-ту й 5-ту сесії.

Розділ ІІІ

Грошове забезпечення

Стаття 1. Експерти працюють pro bono, але цього замало

Майже півсотні людей (редколегія проекту іМоРе та чотири десятки експертів) працюватимуть над проектом pro bono. Але навіть за такої підтримки потрібно залучати до роботи над проектом аналітика та найняти дизайнера з веб-розробником.

Стаття 2. Ресурси, щоб зміцніти до наступних виборів

Для запуску проекту нам потрібно близько 75 000 грн, на його підтримку - 35 000 грн на рік.

Стаття 3. Зробити внесок в осмислений вибір

Бажаєте, щоб Ви й ще сотні тисяч українців знали, наскільки корисним для реформ і розвитку країни був кожний депутат, -- підтримайте нас. Дамо Україні шанс на усвідомлений вибір.

Банківські реквізити VoxUkraine за лінком.