Дмитро Яблоновський: «Якщо хочеш жити у кращій державі, маєш витрачати час для того, щоб виробляти суспільне благо»

Дмитро Яблоновський: «Якщо хочеш жити у кращій державі, маєш витрачати час для того, щоб виробляти суспільне благо»

8 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
431

Маєш круту ідею і пишеш про це пост на фейсбуці — можливо, вразиш свою інформаційну бульбашку. Якщо ж хочеш достукатися до широкої аудиторії, тобі — до «Вокс Україна». На ресурсах аналітичного центру твою статтю прочитають сотні людей. Ба більше — її можуть перепублікувати найрейтинговіші авторитетні українські медіа, як-от Liga.net, Укрінформ, Економічна правда. У цьому переконаний Дмитро Яблоновський — незалежний консультант із корпоративного управління та один із редакторів Воксу.

В інтерв’ю Дмитро ділиться особливостями редакторського процесу та щиро відповідає на запитання, чому варто писати для «Вокс Україна».

Хто пише для Воксу?

На мою думку, Вокс знаходиться десь на перетині між академічним та медійним виданням. Своїми напрацюваннями діляться як академічні автори, які мають багато розумних публікацій, так і студенти. Суто науковий текст непідготовлена людина читати не буде, бо вона не зрозуміє, які практичні висновки можна з цього взяти. У студентів навпаки є ідея, є певні навички аналізу даних, але вони не знають, чи ця ідея цікава. Тому, я вважаю, перевага Воксу для авторів полягає у тому, що ти можеш надіслати якийсь бріф, не обов’язково одразу писати повноцінну статтю, — і знайдуться люди, які допоможуть тобі розвинути це у справжню статтю.

У чому полягає роль редактора Воксу?

Бачу роль редактора у тому, щоб допомогти насамперед автору або колективу авторів, додати мотивації. Адже наша мета —  випускати більше якісних, цікавих аналітичних матеріалів, щоб підвищувати рівень обізнаності аудиторії. З іншого боку, через редакторів Вокс дозволяє надавати ідеї авторам, стимулювати їх, підказувати їм, як зробити текст кориснішим для читача.

Що найскладніше в роботі редактора?

По-перше, іноді складними є самі статті. Ти маєш зрозуміти, про що йдеться, що хотів сказати автор. По-друге, ти можеш не погоджуватися з думкою автора, але як редактор маєш залишатися об’єктивним. Я, наприклад, виступаю за приватизацію, а автор може мати протилежну думку. Тому, якщо у статті немає маніпуляцій, висновки зроблені на базі даних, для мене все інше не матиме значення.

Що найцікавіше у редакторському процесі?

Наприклад, я на своїй роботі 8 годин на день займаюся державними підприємствами, то логічно, що вже деяких речей не помічаю. Завжди цікаво дізнаватися, що є свіжий погляд: хтось узяв дані, на які ти вже десять разів дивився, і подивився на них з іншого боку. Для мене щось неймовірне, коли студенти займаються парсингом  даних (збором і сортуванням за параметрами) з вебсторінок. Зокрема, стаття про безробіття, коли знімали дані з сайту пошуку роботи про кількість вакансій. Але, з іншого боку, як людина, яка має більше досвіду в інтерпретації даних, я можу в цьому допомогти.

Чи складно поєднувати основну роботу з редагуванням аналітичних текстів?

Робота з текстами для мене, як і для всіх інших редакторів Воксу, це — волонтерство, яким ми займаємося у свій вільний час. Але, враховуючи, що таких людей багато і кожен робить свій невеликий внесок і робить його якісно (бо люди редагують тексти на ті теми, в яких вони добре розбираються), у результаті виходить гідний продукт.

Волонтерство — це раціональна річ. Якщо ти хочеш жити у кращій державі, ти маєш витрачати певний час для того, щоб виробляти суспільне благо.

Чому писати для Воксу корисно?

Для експертів у певних темах публікації на Воксі — це можливість розповісти про свої дослідження, поділитися міркуваннями з широкою аудиторією.

Для авторів-початківців — це нагода спробувати свої сили. Принаймні я як редактор готовий допомогти людині пройти шлях від опису ідеї до повноцінної статті.

Якщо ви будуєте кар’єру аналітика, вам буде корисно додати у своє резюме, крім переліку місць роботи, зразки своїх аналітичних статей, опублікованих на «Вокс Україна». Таким чином потенційний роботодавець побачить, що ви — та людина, яка розбирається в темі, вміє аналізувати дані, викладати думки так, щоб це було і цікаво, і зрозуміло, бо це — ключове.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний