Перевіряти модно! 2 квітня – Міжнародний день перевірки фактів

2 квітня світ відзначає Міжнародний день перевірки фактів. Це свято започаткувала Міжнародна мережа фактчекерів (IFCN), аби популяризувати ідею критичного мислення та свідомого споживання інформації. Fact-checking або «Фактчекінг» з англійської перекладається як перевірка фактів.

В цей день, з 10:30 до 13:00 запрошуємо вас у парк ім.Т.Г.Шевченка в Києві на агітаційну акцію «За критичне мислення!», що відбудеться у парку Шевченка в Києві (лінк на подію). Приходьте взяти свій безкоштовний примірник першої фактчек-газети в Україні «Довіряй-перевіряй».

Цього року громадська організація VoxUkraine пропонує всім охочим долучитися до святкування цього дня. Так, крім події у Києві, у Дніпрі та Кривому Розі відбудуться майстер-класи з фактчеку та критичного мислення, організовані організаціями-партнерами VoxUkraine.

За цим посиланням voxukraine.org/factcheckingday2019/ зібрані корисні матеріали та інструменти, які стануть в нагоді кожному, хто прагне отримувати більше фактів, менше брехні та маніпуляцій.

Також з 1 по 3 квітня українці мають нагоду придбати книжки з критичного мислення в інтернет-магазинах Yakaboo та Нашого Формату зі знижкою.

Долучайтесь до святкування, поширюйте інформацію серед друзів та мислить критично не тільки в День перевірки фактів, а щодня. А також приєднуйтесь до міжнародного діалогу 2 квітня через хештеги  #FactcheckingDay та #FactCheckIt у Facebook та Twitter.

VoxCheck – це незалежний фактчек-проект організації VoxUkraine, який перевіряє висловлювання політиків. Проект провів дві успішні краудфандингові кампанії на платформі «Спільнокошт», в результаті яких понад 600 українців пожертвували  проекту майже 1 млн грн. Також проект підтримують інституційні донори західних країн: National Endowment for Democracy, PACT, TTF, фонд «Відродження» та інші. З 23 березня 2018 року VoxCheсk є підписантом Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter.  


Sorry, Comments are closed!

Disclaimer