ФЕЙК: 12 травня 2024 року Україна завдала прямого ракетного удару по цивільному будинку у Бєлгороді

ФЕЙК: 12 травня 2024 року Україна завдала прямого ракетного удару по цивільному будинку у Бєлгороді

22 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
145

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

12 травня 2024 року у Бєлгороді відбулося руйнування цілого під’їзду багатоповерхового будинку. Російська пропаганда відразу у різних соціальних мережах, зокрема Threads, поширювала звинувачення України в обстрілі мирного населення. 

Проте це фейк. На фото та відео помітно, що приліт відбувся з території рф.

Скриншот допису з Threads

Скриншот допису

Росія озвучила різні версії події. Відразу розпочалася плутанина, якою зброєю це зробили. Наприклад, після руйнування вони вказували про влучання з РСЗВ «Вільха». Пізніше росіяни розповідали, що руйнування під’їзду трапилося внаслідок авіаційної атаки зі сторони Сумської області. Для цього начебто використали західні авіабомби. Також з’являлася інформація про нібито використання чеської РСЗВ «Vampire» або французької авіабомби «AASM HAMMER». Фінальну версію подій озвучили у міністерстві оборони рф. Вони вказали, що руйнування частини будинку у Бєлгороді — це начебто наслідок відбиття української ракетної атаки. Внаслідок неї російська ППО нібито збила українську ракету «Точка-У», рештки якої впали та пошкодили будинок. 

Також росіяни некоректно позначили місце руйнування будинку. Вони декілька разів змінювали місце влучання. Спочатку це була південно-східна частина, тобто зі сторони українського кордону. Пізніше вони змінили її на східну частину, де нібито могло прилетіти як з української території, так і з російської. 

Фото з нібито місцем прильоту за інформацією росіян. 

За останньою версією росіян та вказаним типом озброєння, яке нібито атакували Бєлгород, виходить, що ЗСУ повинні були зайти на територію рф та звідти завдати удар. Все тому, що всі перераховані ними варіанти снарядів не можуть змінювати траєкторію руху під час польоту. 

Фото, де помітно, що останній варіант влучання по прямій траєкторії неможливий зі сторони України. Джерело: КіберБорошно 

Ще розповідали про місце пуску у Козачій Лопані на Харківщині. Проте цей населений пункт розташований на південно-західному напрямку від Бєлгорода. Тобто це не збігається з тим, що росіяни показували раніше, та не відповідає місцю руйнування.

Жовта лінія — це напрямок з Козачої Лопані на Харківщині. Червоні стрілки — це напрямки нібито влучань, які показали росіяни. Джерело: КіберБорошно

Хоча насправді у всіх цих варіантах вони брешуть. На фото чітко помітно, що зруйнована саме північно-східна частина будинку. Влучання трапилось з північно-східної частини будівлі, де знаходиться відкрита місцевість, без щільної забудови. Україна не могла вразити будинок з тієї сторони, оскільки кордон розташований на півдні від будівлі.

Напрямок влучання ракети/снаряду

Місце, де відбулася руйнація будинку. Червоним кольором позначено місце руйнування та ймовірна траєкторія польоту

Відео, де помітно момент вибуху. 

Також «Мілітарний» повідомляє, що на руїнах багатоповерхівки у Бєлгороді знайшли уламки ракети від ЗРК С-300 або С-400, які росіяни намагалися видати за ракету «Точка-У». Тобто російська ППО може бути розміщена поблизу житлових масивів, оскільки у даному регіоні вже не вперше ракети російської ППО падають на будинки цивільних. Наприклад, у січні 2024 року стартовий двигун від російського «Панциря» пробив дах приватного будинку та влетів у дитячу кімнату. Також у Бєлгороді неодноразово падали несправні російські авіабомби. Лише з березня 2024 року нарахували 33 підтверджені скиди авіабомб на область. У квітня 2023 року відбулася подібна ситуація у тому самому Бєлгороді. 

Зверху — аеродинамічний руль у Бєлгороді. Знизу — фото для порівняння. Джерело: Мілітарний

Стартовий двигун від ракети ЗРК «Панцир» влучив у приватний будинок у Бєлгороді. Січень 2024 року. Джерело: Мілітарний 

Вирва від нерозірваної російської авіабомби на Бєлгородщині, 13 травня 2024. Джерело: ASTRA

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний