ФЕЙК: 5G і будь-який мобільний зв’язок надзвичайно шкодять людям | VoxUkraine

ФЕЙК: 5G і будь-який мобільний зв’язок надзвичайно шкодять людям

30 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
2649

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі Facebook поширюють інформацію про те, що 5G нібито завдає непоправної шкоди організму та «активує» коронавірус, а мікрохвилі 5G  – це масова зброя. До того ж, випромінювання від мобільних телефонів нібито спричиняє рак, аутизм та інші серйозні захворювання.

Проте, це не так.

Негативного впливу 5G на імунну систему людини не виявлено. 5G та використання мобільних телефонів не може призвести до безпліддя, аутизму, раку, порушення ДНК.

ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал як безпечний.

Схожі фейки про 5G ми вже спростовували тут, тут і тут.

Австралійське агентство з радіаційного захисту та ядерної безпеки (ARPANSA) зазначає, що “немає жодних встановлених доказів того, що радіохвилі від 5G та інших бездротових телекомунікацій можуть вплинути на імунну систему або спричинити будь-які інші довгострокові або короткострокові наслідки для здоров’я”. Про це пишуть й іноземні незалежні фактчекери з AFP.

COVID-19 не пов’язаний з поширенням 5G.

Технології 5G не мають відношення до поширення нового коронавірусу і ніяк не впливають на його летальність. COVID-19 поширюється у багатьох країнах, які не мають мобільної мережі 5G. Про це ми також писали тут і тут.

Дослідження FDA i NTP не підтверджує, що електромагнітне випромінювання викликає рак.

У 1999 році FDA і NTP розпочали проведення дослідження про вплив електромагнітного випромінювання на щурах. Попередні дані дослідження були опубліковані тільки у 2016 році (повністю дослідження вийшло у 2018 році). У результаті дослідження у щурів дійсно виявили ракові пухлини від впливу електромагнітного випромінювання, але дослідження має багато особливостей. По-перше, тварин опромінювали протягом двох років 18 годин на добу (це ніяк не можна порівнювати з впливом випромінюванням мобільного зв’язку на людину).
По-друге, щури, які не були під впливом випромінювання, померли раніше, ніж щурі, що були під впливом електромагнітного випромінювання. За словами Кеннета Р. Фостера, професора біоінженерії з Університету Пенсильванії, «результати досить слабкі та незрозумілі». 

Наразі ВООЗ включає радіочастотні електромагнітні хвилі до групи канцерогенів 2В як «можливо канцерогенні для людини». До цієї категорії також входить екстракт листя алое вера, бензин, меланін, тальк і нафталін. А тютюн, алкоголь, забруднення повітря або сонячна радіація відносять до категорії 1 – «суб’єкт є канцерогенним для людини».

Те, що 5G – це сфокусовані промені, а не розсіяні промені як 4G, не шкодить людям.

Ключовою особливістю 5G є те, що буде використовуватись технологія формування променя. Вона дозволяє зосереджувати промінь у регіоні, де це потрібно, а не розповсюджуватись на великій площі (як працює 4G). Це дозволить збільшити швидкість зв’язку. Це також зменшує опромінення у регіонах, де спілкування не потрібне. Проте, шкодити людям ця технологія не буде.

Немає доказів, що від 3% до 5% населення планети страждає на гіперчутливість від електромагнітного поля.

У ВООЗ зазначають, що «електромагнітна гіперчутливість» – це не медичний діагноз, оскільки не має чітких критеріїв визначення. До того ж, немає наукових підстав пов’язувати симптоми ЕГ з випромінюванням електромагнітного поля. Чітко порахувати кількість населення, що схильна до «електромагнітної гіперчутливості», неможливо.

5G не використовується в системах озброєння для розсіювання натовпу людей.

Цей фейк ми спростовували тут.

Електромагнітні поля не знищують наш імунітет.

Цю тезу ми вже спростовували тут

Загалом глибина проникнення радіохвиль у тіло людини обернено пропорційна їхній частоті. Для так званих міліметрових хвиль (з частотою 30 ГГц і вище), ця глибина становить менше 1 мм, і при цьому практично навіть не виходить за межі епідермісу шкіри людини. Так, діаметр клітини шкіри людини становить приблизно 0,03 міліметра, тоді як хвилі, що генеруються за технологією 5G, є міліметровими і становлять від 1 до 10 міліметрів, що робить хвилі довшими, ніж клітина. 

Тож не існує доказів, що радіохвилі такої частоти можуть впливати на роботу внутрішніх органів. 

Немає підтверджень, що хімтрейли, або хіміотраси, існують, як і жодних доказів, що вони пов’язані з 5G.

Докази так званої теорії «хімтрейлів» науковці пояснюють законами фізики та хімії, пов’язаними з атмосферними аерозолями та інверсійними (конденсаційними) слідами, які залишають літаки. Конденсаційні сліди нешкідливі. Вони утворюються, коли на великих висотах вологі частинки, які випускаються з двигуна, потрапляють в атмосферу з низькою температурою. 

Роутери Wi-Fi не шкодять людям, не спричиняють аутизм та не погіршують якість навчання у дітей.

Wi-Fi використовує частоти 2,4 ГГц та 5 ГГц. Тобто це той же спектр електромагнітних хвиль, що й у 5G. Ми вже писали вище, що ВООЗ повідомляє про відсутність жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей. 

Було проведено велику кількість досліджень як щодо серйозних, так і довгострокових наслідків впливу високих частот, таких як Wi-Fi. Ці дослідження не довели існування негативного впливу Wi-Fi на організм людини. 

Wi-Fi ніяк не пов’язаний з аутизмом та проблемами зі здоров’ям.

Проблеми зі зміною клімату не пов’язані з технологіями 5G.

Серед основних причин зміни клімату – збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері, спалювання викопного палива та вирубка тропічних лісів.

Тезу про шкоду 5G для комах ми вже спростовували тут

А от теорії про стеження за людьми через 5G – це всього лише конспірологія. І про неї ми також неодноразово писали, наприклад, тут.

Зниження народжуваності не пов’язане з електромагнітним випромінюванням. Сумарний коефіцієнт народжуваності – середня кількість дітей, народжених жінкою упродовж життя –   знизилася з 3,2 дітей на одну жінку в 1990 році до 2,5 в 2019 році (дані ООН та Світового банку). Серед основних причин, наприклад, Центр з контролю та профілактики захворювань США вважає збільшення середнього віку при перших пологах. На це також впливає поширення соціальної та гендерної рівності, більше жінок отримують доступ до освіти, роботи та контрацепції, і як наслідок вирішують мати менше дітей.

Підтверджень того, що Білл Гейтс хоче примусово вакцинувати весь світ немає. Інші фейки про Гейтса ми спростовували тут і тут.

Про те, що вакцини не шкодять людям, ми також неодноразово писали, наприклад, тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний