ФЕЙК: 5G – це зброя мікрохвильового випромінювання | VoxUkraine

ФЕЙК: 5G – це зброя мікрохвильового випромінювання

29 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
637

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео чоловік на ім’я Марк Стілл, що називає себе експертом воєнних технологій, стверджує, що 5G — це зброя масового ураження, а не технологія телекомунікацій. 

Утім, це твердження Стілл аргументує неправдивими аргументами — VoxCheck спростовує головні з них: 

Хибна теза: Світлодіодні вуличні ліхтарі — це бойові розвідувальні пристрої. У вуличні ліхтарі в англійському місті Ґейтсгед вмонтовані антени 5G. Цей фейк почали поширювати в 2018 році, коли в місті замінили вуличне освітлення на більш енергоефективне. Місцева влада тоді спростувала ці припущення, заявивши, що вони ніколи не використовували технології 5G для ліхтарів.

Хибна теза: Усі попередні види зв’язку були націлені на швидку передачу даних, а 5G — цілком нова технологія, не пов’язана з передачею даних. 5G — це нове покоління мобільного зв’язку, орієнтоване на ще більш швидкісну передачу даних, однак це та сама телекомунікаційна технологія, що і всі попередні покоління зв’язку.

У цьому відео також показують, як невідомий нібито розбирає світлодіодний ліхтар та знаходить там «антену» 5G. Детально про це читайте у нашому попередньому матеріалі.

Марк Стілл запевняє, що власноруч виміряв рівень мікрохвильового опромінення від датчиків світлодіодних ліхтарів, оскільки ці ліхтарі нібито викликали у його сусідів кровотечу з носа. Мовляв, показник виявився значно вищий, ніж дозволено резолюцією Ради Європи, та становив понад 3000 мілівольт. У резолюції натомість йдеться про частоти, і допустимим вважається діапазон 0,1 МГц – 300 ГГц, а для 5G, наприклад у США, використовують частоти 28 ГГц (однак цей показник може варіюватися між країнами).

Хибна теза: 5G — це зброя, бо такі ж спектри частот використовуються у пристроях для розгону натовпу. Детально це маніпулятивне твердження ми вже спростовували у цьому матеріалі. Йдеться про Active Denial System — зброю нелетальної дії, яка проектує короткотривалий сфокусований пучок міліметрових хвиль частотою 95 ГГц. Ця система може спричиняти лише нагрівання поверхні шкіри та не має негативного впливу на організм людини. Мережі телекомунікацій 5G мають інший принцип дії, а те, що 5G-випромінювання може спричиняти незначне підвищення температури, не доводить, що це — зброя.

Хибна теза: Діелектрична лінзова антена (вишка 5G) дозволяє 5G-передавачам складати тривимірну карту вашого житла. Частота у 868 Мгц використовується у бойових системах для розвідки та радіолокації. Навіть для 4G використовували значно вищі частоти — 700-2500 МГц, що вже суперечить логіці авторів. Для 5G у середньому використовують частоти близько 28 Ггц (проте, знову ж таки, у різних країнах частоти можуть варіюватися). 

Хибна теза: Член Верховного Суду США Кріс Кеверлі заявив, що уряд використовує інновації, аби позбавити нас права на життя. Кріс Кеверлі — член не Верховного Суду США, а так званого «Міжнародного трибуналу природного правосуддя». Це самопроголошений «суд», який не має юридичних повноважень, тож проводить несанкціоновані слухання про торгівлю людьми та наслідки запровадження 5G. Інші члени цієї організації також стверджують, що NASA викрадає дітей та відправляє їх у рабство на Марс.

Хибна теза: Від 5G гинуть комахи (бджоли), птахи та всі живі істоти. Як доказ у відео згадується фейк про вимирання сотень шпаків у Гаазі навколо вишок 5G. Ми вже спростовували його раніше: насправді патологоанатомічні дослідження показали наявність в організмах птахів природних отрут (переважно ягід тису). Тоді ж Антенне бюро Уряду Нідерландів заявило, що на той момент жодних випробувань 5G поблизу парку із мертвими шпаками не проводилося.

Щодо нібито «смертельного» для бджіл випромінювання 5G, то на сьогодні немає досліджень, які б доводили це твердження, окрім дослідження із використанням 3D моделей бджіл. Утім, автори дослідження зазначили, що результати можуть бути некоректними, бо справжні бджоли мають неоднорідні тканини тіл, на відміну від моделей.

Твердження Марка Стілла про те, що під впливом 5G тварини стають безплідними, а грунт — неродючим, взагалі не мають ніякого фактологічного підтвердження.

Хибна теза: 5G викликатиме деменцію та діабет, психічні розлади — це підтвердили наукові дослідження та епідеміологічні дані. Насправді жодних досліджень, які б це доводили, не існує. Епідеміологічних даних – теж.

Хибна теза: Людей наражають на небезпеку, впроваджуючи 5G без жодних досліджень. За словами керівника технологічних комунікацій британського мобільного оператора «EE» Говарда Джонса, 5G — не нова технологія, оскільки ті довжини хвиль, що застосовуються для 5G, досліджуються уже десятки років та були визнані абсолютно безпечними. І немає жодних доказів того, що мережа 5G — небезпечна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний