ФЕЙК: 5G згубно впливає на людей та погіршує стан хворих на коронавірус | VoxUkraine

ФЕЙК: 5G згубно впливає на людей та погіршує стан хворих на коронавірус

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
11 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
2255

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Ольга Шин розказує про значну шкоду технологій 5G і її взаємозв’язок з COVID-19, небезпеку вакцин і масок, а також план Білла Гейтса щодо скорочення кількості населення. 

Спростовуємо основні неправдиві тези:

Теза 1. 5G надзвичайно згубно впливає на організм людини.

ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал як безпечний. Його частота вимірюється десятками гігагерц (ГГц), тоді як допустима норма сягає 300 ГГц.

Теза 2. Зв’язок між коронавірусом і мережею 5G точно є. У місцях, де є 5G значно більше випадків захворювання новим коронавірусом.

Ні, поширення коронавірусу ніяк не пов’язане з 5G, оскільки новий коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від інфікованої людини і віруси не здатні передаватися через мобільні мережі та радіохвилі. До того ж COVID-19 поширюється і в країнах, що не не мають 5G-покриття, що не узгоджується з цією теорією.  Наприклад, у Франції, Індії чи Бразилії таких технологій досі немає, а Нова Зеландія, яка має 5G, уже перемогла всі зареєстровані випадки COVID-19.

Теза 3. Білл Гейтс офіційно заявляв, що у нього є програма вакцинування, яка дозволить скоротити популяцію планети і якщо ми правильно застосуємо вакцину, то зменшимо кількість населення на 15-20%.

Білл Гейтс говорив не про зменшення кількості населення, а про скорочення швидкості приросту населення внаслідок зростання рівня життя.

У бідних країнах з вищою дитячою смертністю та менш розвиненою економікою, де превалює фізична праця та відсутні системи соціального захисту осіб похилого віку, жінки народжують більше дітей, ніж у багатих країнах. Таким чином люди збільшують шанси, що діти виживуть зможуть підтримувати родину матеріально. 

У відео йдеться, що з кращою вакцинацією та доступом до медичних послуг (а не лише вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше зникне – і таким чином, швидкість приросту населення знизиться. 

Теза 4. Вірус роздули так сильно, щоб залякати нас. А єдиним запропонованим варіантом порятунку уряди пропонують вакцину і систему 5G, яка буде скрізь.

Заява, що уряди пропонують технології 5G як спосіб порятунку від нового коронавірусу, нічим не підтверджена.

Теза 5. Маски шкодять людям і заважають нормальному диханню, вони обмежують доступ кисню.

Наявні дані та дослідження, показують, що маски допомагають стримати розповсюдження вірусу від інфікованих людей.

Молекули діоксиду вуглецю є надто малими, а тому не затримуються на масці і проходять через неї. Тобто, якщо правильно користуватися масками, люди можуть вільно дихати та мають доступ до кисню.

Теза 6. Вакцини спричинили величезну шкоду і вбили сотні дітей.

Вакцини допомагають зменшити кількість хворих або повністю викорінити бактеріальні і вірусні захворювання, які без наявності вакцини та ефективного лікування схильні поширюватися масово і неконтрольовано, спричиняючи значну кількість смертей. 

Масова вакцинація допомогла ліквідувати або значно стримати ряд захворювань, таких як віспа, кір, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія тощо, які раніше призводили до численних жертв серед населення в усьому світі. В той час як країни з низьким рівнем вакцинації час від часу переживають нові спалахи цих хвороб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний