ФЕЙК: 6000-річний баобаб у Сенегалі чи то Танзанії – найстаріше дерево на Землі | VoxUkraine
Beta

ФЕЙК: 6000-річний баобаб у Сенегалі чи то Танзанії – найстаріше дерево на Землі

28 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі шириться пост, де під фотографією чоловіка під величезним баобабом стверджують, що цьому дереву 6000 років, і воно найстаріше у світі. Кажуть, що цей баобаб росте чи то в Сенегалі, чи то в Танзанії.

Утім, це фейк, і його вже спростовували незалежні іноземні фактчекери зі Snopes.

До 2013 року найстарішим індивідуальним деревом було дерево «Мафусаїл» – це сосна довговічна, якій понад 4 845 років і яка знаходиться в Білих горах у Східній Каліфорнії. Проте у тих же Білих горах знайшли сосну, яка ще старіше – їй понад 5 060 років.

Щодо зображення вище, то його походження відстежити неможливо, фотографія циркулює в Інтернеті принаймні з 2004 року і показує великий баобаб (Adansonia digitata) в невідомому місці. 

Баобаби відомі великим обхватом стовбура, у яких дерева зберігають воду, для того щоб пройти через посушливий сезон. Якщо дивитись на список найстаріших баобабів Африки, то жодному з відомих дерев немає чи не було 6000 років. Найбільший вік коли-небудь існуючого баобаба – близько 2500 років, він ріс у Зімбабве та впав у 2010-2011 роках.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний