ФЕЙК: 66% госпіталізованих з COVID-19 в Нью-Йорку заразилися через вентиляцію вдома | VoxUkraine

ФЕЙК: 66% госпіталізованих з COVID-19 в Нью-Йорку заразилися через вентиляцію вдома

24 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1266

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють інформацію про те, що в Нью-Йорку 60% хворих на COVID-19, які опинились у лікарнях з ускладненнями, взагалі не виходили з дому. Вони нібито захворіли через вентиляційні системи.

Однак, твердження безпідставне

Ще у травні губернатор Нью-Йорка казав, що за попередніми опитуваннями хворих на COVID-19 в лікарнях, 66% не ходили на роботу та не подорожували, вони переважно були вдома. Але це не означає, що вони не виходили з дому взагалі. Ці люди ходили в магазини, контактували зі знайомими.

Губернатор наголошував, що все залежить від дотримання протиепідемічних заходів.

У цьому поки нерецензованому дослідженні, дослідники знайшли генетичний матеріал  SARS-CoV-2 у вентиляційні системі лікарні. Утім, дослідники не оцінювали, чи знайдений генетичний матеріал здатний викликати інфекцію.

У департаменті охорони здоров’я Нью-Йорку зазначають, що немає підтверджень, що повітря, яке потрапляє у вентиляційні системи може переносити вірус. Однак, сильний рух повітря від кондиціонерів або вентиляторів може сприяти переміщенню капель на відстань понад 6 футів (близько 1,8 метрів).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний