ФЕЙК: 70% коштів фонду «Повернись живим» були вкрадені — Тарас Чмут

ФЕЙК: 70% коштів фонду «Повернись живим» були вкрадені — Тарас Чмут

13 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1419

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють коментар голови фонду «Повернись живим» Тараса Чмута про те, що 70% зібраних коштів фондом у 2022 році нібито були вкрадені. 

Такі повідомлення є неправдивими. Слова представника фонду «Повернись живим» вирвали з контексту.

Скриншот публікації

21 січня 2023 року видання «Дзеркало тижня» опублікувало статтю про закупівлю Міністерством оборони харчів для ЗСУ. Із посиланням на офіційні документи від Міноборони автор зазначив, що відомство замовляло харчі для ЗСУ у 2–3 рази дорожче від цін на ринку. 

Коментар, який поширюють у мережі, Тарас Чмут залишив під публікацією керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. У дописі Шабунін якраз таки пише про закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема він зазначає, що у Міноборони на угоді у 13 млрд гривень для закупівлі їжі ЗСУ, ймовірно, розікрали 4 млрд гривень. У коментарі до цього допису Чмут вказав, що 4 млрд гривень — це 70% від переказів фонду «Повернись живим» за 2022 рік, і що такі гроші могли б піти на врятовані життя чи знищення окупантів. 

Скриншот коментаря Тараса Чмута під дописом. Джерело: Центр протидії корупції

«Повернись живим» — благодійний фонд, який з 2014 року закуповує обладнання для допомоги військовим ЗСУ. За 2022 рік фонд зібрав 5,7 млрд гривень на допомогу української армії. На офіційній сторінці «Повернись живим» можна побачити звітність про точні суми переказів до фонду. 

До того ж ми не знайшли жодних повідомлень Тараса Чмута чи інших представників фонду про розкрадання коштів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний