ФЕЙК: 77 ОАеМБр рапортує про великі втрати та відсутність необхідної техніки для проведення евакуації поранених

ФЕЙК: 77 ОАеМБр рапортує про великі втрати та відсутність необхідної техніки для проведення евакуації поранених

16 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
2057

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали поширюють рапорт, який ніби видав т.в.о. командира медичної роти 77-ї окремої аеромобільної бригади (в/ч 4355). У ньому йдеться про великі втрати в людських та технічних ресурсах. Через це військові не можуть продовжувати евакуацію та допомогти пораненим, а тому просять надати їм відповідну техніку та ресурси.

Утім, у документі допустили низку помилок: це вказує на те, що рапорт підробили. 

Фото рапорту, який поширює російська пропаганда

По-перше, у рапорті допустили помилку у прізвищі командувача оперативного командування «Схід» генерал-майора Олега Мікаца. У документі прізвище написане «Микац» — так прізвище пишеться російською мовою.

По-друге, внизу документа видно штамп з номером військової частини. Він не належить в/ч А4355. На штампі є чотирьохзначне число: можна розгледіти цифри 1, 3 та 4. Хоча рапорт написаний від імені т.в.о медичної роти в/ч А4355 і повинен мати штамп цієї частини.

Помилки в документі, виділені червоним

Привертає увагу також і абревіатура «тво». Згідно з наказом «Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», у скороченнях «в.о.» та «т.в.о.» пишеться кожна буква через крапку. Написання «во» та «тво» є неправильним.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний