ФЕЙК: 80% пацієнтів помирають через підключення до апаратів ШВЛ | VoxUkraine

ФЕЙК: 80% пацієнтів помирають через підключення до апаратів ШВЛ

15 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
1496

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі з’явилась інформація з посиланням на американських лікарів у статті Associated Press про те, що 80% пацієнтів помирають через підключення до апаратів штучної вентиляції легень.

Однак, в статті йдеться про інше.

Автори зазначають, що зазвичай від 40 до 50% пацієнтів з важкими респіраторними хворобами помирають під час того, як підключені до апаратів ШВЛ. У випадку з коронавірусом цей показник збільшився, наприклад, до 80% у Нью Йорку, 66% у Великій Британії та 86% в Ухані.

Але остаточна причина зростання смертності наразі невідома. Підвищена смертність серед пацієнтів, підключених до апарату ШВЛ, може залежати не від використання апарату ШВЛ, а від стану стану здоров’я пацієнта до коронавірусу (наявності супутніх хвороб) та від стану пацієнта, у якому його підключили до апарату ШВЛ (тобто важкості перебігу захворювання).

Водночас, деякі лікарі розглядають можливість погіршення стану деяких пацієнтів через застосування апаратів ШВЛ, оскільки вони можуть посилювати реакцію імунної системи. Втім, поки що це лише припущення, а не остаточні висновки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний