ФЕЙК: 99,2% італійців, які начебто померли «від коронавірусу», померли від іншої хвороби | VoxUkraine

ФЕЙК: 99,2% італійців, які начебто померли «від коронавірусу», померли від іншої хвороби

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
13 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
6216

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Наприкінці березня сайт «Народний оглядач» опублікував статтю, у якій стверджує, що 99,2% італійців, які померли від COVID-19, насправді померли не від нього, а від патологій. І це неправда.

Люди померли саме від коронавірусу, але при цьому мали супутні хвороби. Такий висновок випливає зі звіту державної італійської організації EpiCentro. «Народний оглядач» також посилається на цей звіт у своїй статті, однак трактує його неправильно. У документі не йде мова про те, що причиною смерті 99,2% італійців, які померли, маючи COVID-19, є інші хвороби. Натомість там вказано, що з усіх померлих від COVID-19 мали одну супутню хворобу —  25,1%, дві — 25,6%, три — 48,5%. Супутні хвороби без впливу коронавірусу могли б не загострюватися і не послаблювати організм.

«Народний оглядач» стверджує, що «найнадійнішим статистичним методом було б порівняти загальну італійську смертність за аналогічний період минулих років з цьогорічною. Якщо різниця не суттєва, тоді можна сміливо стверджувати, що істерія роздмухується за рахунок померлих від діабету та інсульту». Проте видання статистики не наводить, що нижче робимо ми.

Різниця у статистиці за аналогічні періоди суттєва. Під час епідемії загальна смертність в Італії зросла більш ніж в два рази. Для порівняння, за період з 1 по 21 березня 2019 року померло 8054 осіб (383 людини на день), а за цей же період 2020 року – 16216 (772 померлих на день). 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний