ФЕЙК: Адміністрація Трампа виступає проти проекту Гейтса з чипування людей | VoxUkraine

ФЕЙК: Адміністрація Трампа виступає проти проекту Гейтса з чипування людей

6 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2310

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють новини про те, що Адміністрація Дональда Трампа нібито виступила проти проекту чипування людей, який лобіює Білл Гейтс. 

Втім Гейтс ніколи не пропонував «чипувати людей». 

Тези про «адміністрацію Трампа проти чипування» розповсюдилися після заяви генерального прокурора США Вільяма Барра. Він висловив «стурбованість» бажанням Гейтса запровадити «вакцинні сертифікати».

Втім навіть цього Гейтс не пропонував. Ми уже розповідали, звідки поширювалися теорію про «чипування Гейтса». Зокрема на різних онлайн-платформах та в інтерв’ю на TED Talks, Гейтс ділиться своїми роздумами – не планами – про те, як світ відповідатиме на коронавірусну загрозу. Також розповідає зокрема про ймовірну появу певного документу, що засвідчуватиме, що людина перехворіла або отримала вакцину від COVID-19. Нічого про плани, а, відповідно, і про чипування, у його виступах не йшлося.

До речі, цю тезу вже коментували і незалежні фактчекери з Reuters та Politifact.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний