ФЕЙК: Агату Гжибовську звільнили через статтю про нацистську символіку ЗСУ — DW

ФЕЙК: Агату Гжибовську звільнили через статтю про нацистську символіку ЗСУ — DW

21 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито репортаж телеканалу Deutsche Welle про те, що польську журналістку звільнили через публікацію. Агата Гжибовська буцімто опублікувала власне розслідування у виданні Rzeczpospolita, згідно з яким європейські ЗМІ масово редагували відео з українськими військовими, бо після публікації користувачі помічали на військових ту чи іншу нацистську символіку.

Утім, це — фейк. Агата Гжибовська не проводила та не публікувала подібне розслідування у виданні Rzeczpospolita. Псевдорепортаж створили з окремих роликів з відкритих джерел.

Скриншот публікації

Deutsche Welle не публікували подібне відео на офіційному сайті, а також у своїх соціальних мережах у фейсбуці, твіттері та інстаграміНа сайті видання Rzeczpospolita теж немає подібного розслідування.

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що для фейкового репортажу пропагандисти використали уривки окремих роликів. Так, кадр з Агатою Гжибовською на сцені насправді взяли з презентації її робіт для культурної установи «Dom Spotkań z Historią»  у Варшаві.

Ліворуч — скриншот з фейкового відео., праворуч — скриншот з оригінального відео

Фото, на якому поліція затримує Агату Гжибовську, насправді зробили у 2020 році під час протесту жінок проти заборони абортів у Варшаві. 

Ліворуч — скриншот з фейкового відео., праворуч — скриншот з оригінального відео 

Відео з 59-ю бригадою зняли у Краматорську у лютому 2024 року.

Ліворуч — скриншот з фейкового відео., праворуч — скриншот з оригінального відео

Агата Гжибовська — польська фотографиня. На своїй сторінці у фейсбуці вона висвітлює події в Україні, зокрема Революцію Гідності та російське повномасштабне вторгнення

У коментарі Білоруському розвідувальному центрові Агата Гжибовська спростувала інформацію про звільнення та нібито опубліковане розслідування. Жінка пояснила, що не займається написанням статей, оскільки за професією вона фотожурналістка. 

«Я не пишу, я не журналістка, яка пише, я фотографиня. Я бувала в Україні, але ніколи не писала, ніколи не робила нічого про українських військових, які використовують нацистську символіку», — зазначила Агата Гжибовська.

Раніше ми спростовували фейк, нібито військові ЗСУ носять шеврони з нацистськими символами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний