ФЕЙК: Актор Іен Маккеллен відвідав Львів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну — фото

ФЕЙК: Актор Іен Маккеллен відвідав Львів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну — фото

12 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
2491

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито актор Іен Маккеллен відвідав Львів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну та зробив фото з шанувальником. Актора нібито помітили на вулиці Вірменській. 

Скриншот допису

Однак Іен Маккеллен не відвідував Україну, а фото зроблено у Лондоні у 2021 році. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Reuters.

Автор фото — користувач Facebook Максим Беспалов. У своєму дописі він спростував інформацію про те, що актор нібито був у Львові. Насправді Максим Беспалов зустрів актора на Нерроу-стріт біля пабу The Grapes (паб орендує Маккеллен) у Лондоні. Фото вперше з’явилося на його сторінці 30 листопада 2021 року. Також Максим Беспалов згадав відповідь самого актора у Twitter. 

1 травня 2022 року Іен Маккеллен у своєму акаунті Twitter спростував інформацію про те, що він був у Львові. Він зазначив, що він не був ні у Львові, ні в Україні загалом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний