ФЕЙК: Актор Мел Гібсон опублікував допис про «кінець існування» Ізраїля

ФЕЙК: Актор Мел Гібсон опублікував допис про «кінець існування» Ізраїля

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
132

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі мережі поширюють допис, нібито опублікований актором і кінорежисером Мелом Гібсоном. У дописі Гібсон розмістив фото, кольори якого збігаються із прапором Ізраїля та написав «скоро кінець, і вони це знають, тому хочуть знищити все на своєму шляху».

Утім, це фейк. Агент Мела Гібсона Алан Ніроб спростував повідомлення, що актор публікував такий допис про Ізраїль.

Скриншот публікації

Загальний вигляд допису вказує, що публікацію, найімовірніше, опублікували у фейсбуці. Однак ми не знайшли жодного акаунта Мела Гібсона з таким фото, як на скриншоті, а також допису про «кінець» для Ізраїля.

Крім того, у коментарі незалежним фактчекерам USA Today агент Мела Гібсона Алан Ніроб повідомив, що актор не робив таких публікацій. Щобільше, за словами Ніроба, Гібсон не має жодних публічних або приватних облікових записів у соцмережах.

Хвиля схожих фейків почала поширюватися на тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Того дня терористи почали обстріл цивільних об’єктів Ізраїля, а Тель-Авів оголосив війну ХАМАСу. 13 листопада 2023 року ізраїльська армія увійшла до парламенту Сектору Гази, у якому раніше був штаб бойовиків ХАМАС. Міністр оборони Ізраїля Йоав Галлант зазначив, що ХАМАС більше не контролює Сектор Гази. Водночас бойові дії ще тривають, а Ізраїль не контролює всю територію Сектора Гази.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний