ФЕЙК: Актори за гроші симулюють захворювання на COVID-19 для телебачення | VoxUkraine

ФЕЙК: Актори за гроші симулюють захворювання на COVID-19 для телебачення

20 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
957

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють відео, на якому нібито акторка розповідає про те, що їй платять гроші для того, щоб вона зображала важкохвору на коронавірус. 

Кадр з відео, яке поширюють

 

На відео зображено тренування лікарів за участі статистів, а не симуляція хвороби для телебачення. Цей фейк вже спростували іноземні незалежні фактчекери з dpa-Faktencheck та AFP.

Відео було зняте 10 вересня у Центрі лікування коронавірусу на вулиці Яффе в Берліні.

Лікарі та медсестри проводили навчальне тренування у цій запасній ковід-лікарні. Про проведення навчань було повідомлено заздалегідь у пресрелізі берлінської організації охорони здоров’я Vivantes. Загалом у навчанні взяли участь 50 працівників Vivantes. Крім того, близько 70 статистів – акторів без слів, яких залучають у масові сцени, – також були задіяні в якості хворих на корону. Зазначається, що до таких навчань часто залучають статистів, зокрема студентів, ким і виявилася “акторка”.

“На випадок надзвичайних ситуацій, коли інші лікарні переповнені, персонал повинен практикуватись у резервній клініці”, – пояснили у Vivantes. Для цього у частині клініки на 70 ліжок було змодельовано роботу лікарні.

“Акторка” записала відео та опублікувала сторіс у своєму Instagram @officialmelisa. Через кілька днів вона пояснила ситуацію, адже її слова неправильно трактували. 21-річна студентка зазначила, що запрошення взяти участь у навчанні лікарів як статист вона отримала від свого університету. 

Фактчекери з AFP зв’язалися із дівчиною та взяли в неї коментар. Вона заявила, що її відео було скорочене та відредаговане. “Його використали для поширення світогляду та інтересів конкретної аудиторії”, – зазначила студентка.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний