ФЕЙК: Александр Сорос заявив, що він у 100 разів гірше за свого батька та викорінить консерваторів

ФЕЙК: Александр Сорос заявив, що він у 100 разів гірше за свого батька та викорінить консерваторів

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
324

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Александр Сорос, син Джорджа Сороса, нібито заявив про те, що він у 100 разів гірше за свого батька. Александр Сорос також начебто ствердив про те, що він викорінить консерваторів з Інтернету. 

Утім, Алекс Сорос не робив таких заяв. 

11 червня 2023 року стало відомо про те, що Александр Сорос став головою Ради директорів фондів «Відкрите суспільство». Він є наступником свого 92-річного батька Джорджа Сороса. 

Першоджерелом фейкової цитати Александра Сороса є видання The People’s Voice. Стаття має заголовок «Алекс Сорос обіцяє викорінити консерваторів з Інтернету: “Я в 100 разів гірший за свого батька”». У ній йдеться про те, що «Алекс Сорос пообіцяв цензурувати консерваторів і незалежних журналістів в Інтернеті “у 100 разів агресивніше”, ніж його батько Джордж Сорос». The People’s Voice посилається на інтерв’ю Алекса Сороса для Wall Street Journal. 

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, пише, що видання The People’s Voice просуває упереджену, неперевірену інформацію. 

Насправді в інтерв’ю для Wall Street Journal Александр Сорос заявив, що він є більш політичним, ніж його батько. Однак Александр Сорос не заявляв, що він в 100 разів гірший чи агресивніший за його батька та збирається «викорінити» чи цензурувати консерваторів. Натомість Александр Сорос повідомив, що планує фінансово підтримувати ідеї, які зазвичай асоціюються з лівими (наприклад, права на аборти та вдосконалення виборчих прав). Зокрема, Александр допомагає демократам звернути увагу на латиноамериканських виборців і підвищити явку серед афроамериканських виборців. Водночас він заявив, що краще бути більш патріотичним та брати до уваги інші точки зору: «Якщо хтось голосував за Трампа, то це не значить, що він загублений або є расистом».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний