ФЕЙК: Алкоголь та куріння допомагають від нового коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: Алкоголь та куріння допомагають від нового коронавірусу

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3718

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Серед засобів, які допомагають проти нового коронавірусу часто називають вживання алкоголю. Так, німецький вірусолог Юрген Ріссланд каже, що міцним алкоголем, наприклад, віскі, можна «дезінфікувати» організм зсередини. Утім, «профілактика» алкоголем навпаки послаблює організм, що в свою чергу підвищує ризик важких наслідків при потраплянні SARs-Cov-2 в організм.

Вживання алкоголю послаблює імунітет, відтак людина має більший ризик складніше перенести захворювання на COVID-19. У ВООЗ наголошують – вживання спирту не захищає від COVID-19. І навіть закликали країни обмежити доступ до алкогольних напоїв протягом пандемії – аби знизити його споживання.

Натомість спиртовмісні рідини можуть допомогти тільки при зовнішньому використанні, наприклад, протирати ними руки чи поверхні замість антисептика – але для цього там має бути щонайменше 60% спирту.

Аналогічно і з цигарками: ВООЗ попереджає, що курці більш вразливі до COVID-19, адже їх легені уже пошкоджені. Відповідно вони мають більший ризик серйозних легеневих ускладнень, таких, як пневмонія.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний