ФЕЙК: Amazon передбачила зомбі-апокаліпсис в умовах згоди про надання послуг

ФЕЙК: Amazon передбачила зомбі-апокаліпсис в умовах згоди про надання послуг

29 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
787

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому розповідають, що:

  • CDC готується до зомбі-апокаліпсису з 2011 року;
  • Amazon передбачив зомбі-апокаліпсис в умовах згоди про надання послуг;
  • мРНК-вакцини викликають пріонні захворювання;
  • про початок зомбі-апокаліпсису свідчать випадки пріонних захворювань у оленів;
  • хвороба куру пов’язана з COVID-19.

Скриншот відео

Пояснюємо, що не так.

CDC не готуються до зомбі-апокаліпсису з 2011 року.

Для доказу того, що CDC нібито готується до зомбі-апокаліпсису, спікерка згадує їхній блог “Zombie Preparedness”, опублікований у 2011 році. У ньому йдеться про те, що робити у випадку стихійного лиха (наприклад, урагану, повені, землетрусу) та будь-яких надзвичайних ситуацій (зокрема, пандемії). Автори блогу метафорично порівнюють ці ситуації із зомбі-апокаліпсисом. CDC вказували на те, що першопочатково блог створювався як жартівлива кампанія, однак, згодом він виявився ефективним способом залучення аудиторій та кращого інформування населення про те, що робити у випадку стихійного лиха. Про блог CDC ми раніше писали тут. 

Згадування зомбі в умовах згоди про надання послуг Amazon —  жарт.

Спікерка у відео посилається на умову згоди про надання послуг Amazon Web Services, дочірньої компанії Amazon. У розділі щодо програмного забезпечення для розробки відеоігор Lumberyard у пункті 42.10 йдеться про те, лише падіння цивілізації від широкомасштабної атаки зомбі звільнить користувачів від умов надання послуг Amazon Web Services. Зазначають, що матеріали Lumberyard не призначені для використання з життєво-важливими системами або системами безпеки. Однак, ці обмеження не застосовуватимуться  у випадку, якщо CDC (або інший орган з подібними повноваженнями) засвідчить широко поширену вірусну інфекцію, що передається через укуси або контакт з біологічними рідинами, що змушує людські трупи ожити та прагнути споживати живу людську плоть, кров, мозок і нервові тканини. 

Немає підстав вважати, що мРНК-вакцини викликають пріонні захворювання. 

Говорячи про зв’язок мРНК-вакцини з пріонними захворюваннями, спікерка наводить статтю “РНК-вакцини від COVID-19 та ризики розвитку пріонної хвороби”, яка опублікована у виданні “Microbiology & Infectious Diseases”. Це видання входить до списку потенційних “хижих видань” (predatory journals”) списку Джефрі Білла. Подібні видання намагаються заробити на якомога більшій кількості публікацій, пропускаючи їх без належного наукового рецензування. 

Автор статті стверджує, що мРНК-вакцини можуть викликати неправильне згортання білків, пов’язаних з хворобою Альцгеймера і бічним аміотрофічним склерозом, а також пріонними захворюваннями. У статті Американської ради з питань науки і охорони здоров’я, яка розвінчує цю роботу, вказано, що стаття Барта Классена спекулятивна і не має доказів. Отже, немає підстав стверджувати, що мРНК-вакцини викликають пріонні захворювання. Раніше ми писали про це тут. 

Випадки пріонних захворювань у оленів та лосів не свідчать про початок зомбі-апокаліпсису.

Cпікерка розповідає про рідкісне нейродегенеративне інфекційне захворювання у оленів та лосів, яке схоже на коров’ячий сказ. Як і коров’ячий сказ, ця хвороба розповсюджується пріонами, патогенними білками, які не є живими і які майже неможливо знищити. Пріони знищують мозок тварини, викликаючи декілька симптомів, які нагадують недоумство та згодом призводять до смерті. Станом на серпень 2021 року, хвороба виявлена як мінімум у 25 штатах США та у двох провінціях Канади. 

Дослідники з Шотландії та Канади за допомогою експерименту у чашці Петрі показали, що пріони від хворих тварин можуть інфікувати клітини людини. Наразі немає підтверджених випадків захворювання людини на цю хворобу. Утім, Майкл Остерхольм (Michael Osterholm), директор Центру досліджень і політики в області інфекційних захворювань Університету Міннесоти, каже, що випадки хронічного виснаження людей, пов’язані із вживанням зараженого м’яса, ймовірно будуть виявлені у найближчі роки. 

Походження назви  “хвороба оленів-зомбі” — невідоме. Замість цього використовують іншу назву — хронічна хвороба виснаження. Пітер Ларсен (Peter Larsen), доцент ветеринарних наук Університету Міннесоти, зазначає, що назва захворювання “хвороба оленів-зомбі” є недоречною і такою, що вводить в оману. Він додає, що у хворих тварин немає “зомбіподібних” симптомів. Тварина, хвора на хронічну хворобу виснаження, худорлява, слабка, має галюцинації та відчуває труднощі при ходьбі та прийомі їжі. Отже, хронічна хвороба виснаження ніяк не пов’язана з зомбі чи зомбі-апокаліпсисом. 

Хвороба куру не пов’язана з COVID-19.

Спікерка стверджує, що хвороба куру пов’язана з COVID-19, адже на останній стадії куру люди зазвичай помирають від пневмонії. Утім, хвороба куру та COVID-19 — це різні явища. Серед симптомів куру вирізняють: біль у руці та нозі, проблеми з координацією, головний біль, утруднене ковтання, тремор і м’язові судоми, невиразна мова та труднощі при ходьбі. Серед симптомів COVID-19 — висока температура, головний біль, втома, кашель, втрата смаку та запаху, діарея, висипання на шкірі, зміна кольору пальців рук та ніг, червоні або подразнені очі, втрата мови чи рухливості, утруднене дихання і задишка та сплутаність свідомості. Однак наявність спільного симптому — пневмонії — не робить хвороби пов’язаними чи одним і тим же.

Куру – дуже рідкісне захворювання нервової системи. Воно спричинено інфекційним білком (пріоном), виявленим у зараженій тканині головного мозку людини. Куру зустрічається серед людей із Нової Гвінеї, які практикували форму канібалізму: вони з’їдали мізки мертвих людей у ​​рамках похоронного ритуалу. Ця практика припинилася в 1960 році, але про випадки куру повідомлялося ще через багато років, тому що хвороба має тривалий інкубаційний період. На останній стадії хвороби куру людина зазвичай помирає від пневмонії чи від інфікування виразкових ран. Зазвичай це трапляється через 9-24 місяці від початку захворювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний