ФЕЙК: Американські CDC відкликають ПЛР-тести, бо вони непридатні для виявлення COVID-19

ФЕЙК: Американські CDC відкликають ПЛР-тести, бо вони непридатні для виявлення COVID-19

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
692

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) із грудня 2021 відкликають ПЛР-тести із переліку методів для ідентифікації COVID-19 та закликають лабораторії використовувати інші методи для діагностики коронавірусної хвороби та грипу. На думку авторів дописів, це підтверджує неефективність ПЛР-тестів, а також доводить, що COVID-19 — це звичайний грип.

Допис у Facebook 

Це неправда. Раніше це вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з FactCheck.org. В офіційній заяві, на яку посилаються автори дописів, йдеться про рекомендацію використання мультифункціональних методів тестування. Ці ПЛР-тести водночас виявляють два типи вірусів грипу (A і B) та SARS-CoV-2. Це має полегшити ведення статистики за зараженнями грипом в умовах пандемії.

У CDC не викреслюють метод ПЛР із переліку ефективних способів тестування. Натомість вони пропонують звернути увагу на альтернативу, яка здатна проводити тести на дві хвороби одночасно.

Представник CDC Крістен Нордлунд також пояснила рішення про заміну ПЛР-тестів наявністю більш ефективних альтернатив, які здатні удосконалити та прискорити процес. «Незважаючи на те, що ПЛР-тести задовольнили важливу потребу і не продемонстрували жодних проблем із продуктивністю, попит на ці тести зменшився з появою інших аналізів з більшою пропускною здатністю та мультифункціональністю», — зазначила Нордлунд.

ПЛР-тести залишаються рекомендованим Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA) засобом для виявлення зараження на SARS-CoV-2, підтвердив у коментарі для FactCheck.org представник FDA Джим Маккінні.

Тож висновки про неефективність ПЛР-тестів є безпідставними. Фейки про те, що COVID-19 — це звичайний грип, VoxCheck неодноразово спростовував раніше (тут і тут). Грип має коротший інкубаційний період та поширюється швидше, ніж COVID-19. А смертність від COVID-19 є вищою (3-4%), ніж смертність внаслідок грипу (0,1%).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний