ФЕЙК: Антитіла – це лише ознака інфекції, вони не забезпечують імунітет | VoxUkraine

ФЕЙК: Антитіла – це лише ознака інфекції, вони не забезпечують імунітет

11 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
6169

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що вакцини не можуть забезпечити імунітет від інфекцій. Є два види імунної відповіді організму на патогени (збудники захворювання) — гуморальна і клітинна. І вакцини, за словами авторки, начебто забезпечують лише гуморальний імунітет, тобто антитіла до патогенів. Тоді як для справжнього захисту потрібен клітинний імунітет. 

Приклад допису

 

Це неправда. Вакцини стимулюють вироблення як гуморальної, так і клітинної імунної відповіді. 

Гуморальний та клітинний імунітети — це два види імунної відповіді, які дозволяють організму людини захищатися від патогенів (бактерій, вірусів), які можуть викликати інфекційні хвороби. Гуморальний імунітет забезпечують В-клітини (лімфоцити) — це тип імунних клітин, які виробляють антитіла у відповідь на патоген. Клітинний імунітет забезпечують Т-клітини (Т-лімфоцити) — інший вид імунних клітин, які також визначають відповідь організму на патогени.

Т-клітини забезпечують першочергову відповідь при інфекції, вони атакують будь-які чужорідні елементи в організмі, поки формується гуморальний імунітет і формуються антитіла. Деякі вакцини також містять елементи чужорідних тіл — ослаблені чи мертві віруси або бактерії, які не спричиняють хворобу, але викликають імунну відповідь.

Більшість вакцин здатні забезпечити і гуморальну (антитіла), і клітинну (Т-клітини) імунні відповіді. Автори подібних дописів також стверджують, наче гуморальна імунна відповідь, тобто антитіла, пригнічують клітинний імунітет. Це неправда, хоча інколи ці імунні відповіді можуть бути пов’язані. Т-клітини можуть бути необхідні для вироблення антитіл, а антитіла можуть впливати на реакції Т-клітин.

Однак захистити від зараження можуть лише антитіла, а послабити хворобу та захистити від ускладнень навіть за відсутності антитіл — Т-клітини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний