ФЕЙК: Армія рф знищила партію американьких гаубиць M777 у Жовтневому — фото
Beta

ФЕЙК: Армія рф знищила партію американьких гаубиць M777 у Жовтневому — фото

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
466

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито збройні сили рф 2 червня 2022 року знищили партію іноземного озброєння у Жовтневому Миколаївській області, де перебувала 406 бригада ЗСУ. Йдеться про принаймні десять американських гаубиць М777. Крім того, зазначають і про людські втрати: близько 80 загиблих та 50 травмованих.

Скриншот допису

Утім, склади на фото насправді розташовані в місті Миколаїв у порту «Ольвія», який із 2021 року належить на правах концесії катарській компанії QTerminals. Підтверджень того, що на території порту базуються чи базувалися військові, немає. 

Фото складів із іншого ракурсу розміщено на головній сторінці сайту порту QTerminalsOlvia.

Фото із  сайту порту

Концесійне володіння полягає в тому, що держава надає право на будівництво чи управління державним об’єктом суб’єкту підприємницької діяльності. В даному випадку, група QTerminals отримала право керувати портовими активами 35 років із зобов’язанням інвестувати 3,4 млрд грн у розвиток порту та 80 млн грн — інвестувати в інфраструктуру Миколаєва. 

QTerminals є провідним міжнародним оператором портів і терміналів. Включаючи порт Хамад, флагманський порт QTerminals у Катарі, та QTerminals Antalya в Туреччині, QTerminals Olvia представляє третій портовий актив Групи QTerminals з моменту заснування.

В умовах блокади чорноморських портів «Ольвія» разом із іншими річковими портами та західним залізничним кордоном стали основними шляхами експорту українського зерна. Загалом порт спеціалізується на перевалці сипучих вантажів: зерна, кам’яновугільного коксу, хімічних та мінеральних добрив. 

Склади порту дійсно зазнали ракетних ударів ще у квітні 2022 року, однак масштаб руйнувань та жертв був значно меншим: пошкоджено 2 порожніх ангари, охоронця зачепило уламками.

Гаубиці М777 відрізняються своєю дальністю: залежно від типу використовуваного снаряда, гаубиця має дальність стрільби від 24 до 40 кілометрів. Найрозповсюдженіша російська артсистема «Мста-Б» має дальність пострілу 24,7 км. Гаубиці М777 активно застосовуються у бойових діях. Зокрема, у травні 74 із 90 гаубиць американського походження знаходились у бою, забезпечуючи дальній вогонь із закритих позицій у Харкові та Донецькій області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний