ФЕЙК: Армії Сербії роздавали шеврони з гербом рф для боротьби з Косово у липні 2022 року

ФЕЙК: Армії Сербії роздавали шеврони з гербом рф для боротьби з Косово у липні 2022 року

24 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
890

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із липня 2022 року в мережі поширюють інформацію, ніби через загострення між Сербією та Косово сербській армії роздавали шеврони з російським гербом та написами «‎Крим росія, Аляска росія. Все   росія, крім Косово. Косово Сербія». Однак це — неправда. Фото шеврона з’явилося у мережі ще в 2015 році.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти це зображення через зворотний пошук у TinEye. Результати показали, що фото поширюють у мережі щонайменше з травня 2015 року за довгий час до загострення між Сербією і Косово наприкінці липня 2022 року. 

Фото шеврона з написом «‎A Serbian twit: Crimea is Russia, Alaska is Russia. Everything belongs to Russia, except Kosovo. Kosovo is Serbia‎» («‎Крим је Русија, Аљаска је Русија. Све је Русија, осим Косова. Косово је Србија‎»‎) активно поширювали в соціальній мережі Reddit у 2015 році. Користувачі твіттера поширювали зображення з цим написом у 2017 та 2021 роках. 

Автор також заявляє, що ЗМІ повідомляли про видачу подібних шевронів у Сербії. Проте ми не знайшли таких згадок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний