ФЕЙК: Астрономи НАСА виявили місцезнаходження Бога | VoxUkraine

ФЕЙК: Астрономи НАСА виявили місцезнаходження Бога

15 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
814

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

В інтернеті поширюють інформацію про те, що в 1994 році космічний Габбл сфотографував гігантський об’єкт штучного походження, що плаває в космосі та який розташований у самому центрі Всесвіту. Стверджують, що це рай і саме тому науковці дали об’єкту назву «Обитель Бога». До публікацій долучають фотопідтвердження, на яких начебто видно місто та вулиці.

Зображення із публікацій, які поширюють

 

Утім, це фейк.

Повідомлення про те, що Габбл сфотографував місцезнаходження Бога походять із сайту таблоїда «Weekly World News».

«Weekly World News» – це видання, яке публікує сатиричні вигадані історії. Хоча у розділі «про себе» вони стверджують, що пропонують «найякісніші журналістські розслідування на планеті» та «найбільш надійні світові новини».

В електронному форматі статтю за 1994 рік із заголовком «Телескоп Габбл сфотографував рай» (Heaven photographed by Hubble Telescope) перепублікували у 2009 році. Тоді «новину» актуалізували тим, що НАСА відмовляється оприлюднювати старі чи нові фотографії «раю». 

У статті за 1994 рік начебто дослідниця Марша Мессон (Marcia Masson) повідомила про те, що Габбл сфотографував рай, і наголошувала, що НАСА повинні розказати людям усе, що відомо.

До публікацій, які поширюються зараз, часто додають фото, яке телескоп Габбл зробив 1998 року, а опублікували 1999 року. На фото зображена галактика NGC 3079, але жодного міста на зображенні немає. На фото всередині галактики можна побачити диск, що наче світиться, а над ним – «бульбашка» гарячого газу. А дві білі крапки (краще видно на фото справа внизу) – це, ймовірно, зірки у цій галактиці. 


Фото галактики NGC 3079, яке, відредагувавши, використовують у фейку

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний