ФЕЙК: Аваков заявив, що став жертвою «зелених репресій»

ФЕЙК: Аваков заявив, що став жертвою «зелених репресій»

13 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
570

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

1 лютого в мережі поширили скриншот допису Арсена Авакова, ексміністра внутрішніх справ України. У ньому він нібито заявив, що став жертвою «зелених репресій», і що через це Дмитро Гордон вже готує звернення з закликом припинити терор, а Арсеній Яценюк готує петицію в ООН.

Однак Аваков не робив такої заяви.

Скриншот, який поширюють у мережі

На зображенні можна помітити інтерфейс фейсбука. Проте на фейсбук-сторінці Авакова немає такого повідомлення. Також його немає ні у твіттері, ні у телеграм-каналі політика.

Можна припустити, що допис видалили невдовзі після публікації. Утім, нам не вдалося знайти за пошуковим запитом будь-яких доказів існування цього повідомлення. На фейсбук-акаунті Аваков має понад 427 тисяч підписників. Навіть за короткий проміжок часу про цей допис могли написати українські ЗМІ, блогери, деякі користувачі могли архівувати цю публікацію. 

Крім того, сам скриншот допису виглядає підозрілим: на ньому вказана лише кількість вподобань, але немає кількості коментарів та поширень. На реальних дописах у фейсбуці можна побачити ці показники.

Скриншоти допису Авакова: 1. Скриншот, зроблений у мобільному застосунку. 2. Скриншот, зроблений у браузері на комп’ютері

1 лютого СБУ та ДБР провели обшуки в Арсена Авакова в межах провадження, відкритого через аварію гелікоптера, у якій загинув ексміністр внутрішніх справ Денис Монастирський та інші співробітники МВС. Зокрема правоохоронці хотіли перевірити контракти по закупівлі гелікоптерів Super Puma, що були укладені за часів перебування Авакова очільником МВС. Того ж дня Аваков підтвердив обшуки в коментарях українським ЗМІ та у своєму телеграм-каналі. При цьому він не заявляв, що влада здійснює проти нього репресії.

Допис Авакова у телеграм-каналі від 1 лютого

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний