ФЕЙК: Аварія з фурою «гумконвою» до Луганська чи Києво-Печерської лаври | VoxUkraine

ФЕЙК: Аварія з фурою «гумконвою» до Луганська чи Києво-Печерської лаври

23 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
714

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що гуманітарний конвой, який їхав до Луганська, потрапив у аварію. Також повідомляють про те, що «гумконвой» міг прямувати з Москви до Києво-Печерської лаври. 

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда

У ДТП потрапили військова вантажівка та сміттєвоз у Новгородській області, Росія. 

Оскільки зворотній пошук по зображенням у Google чи Bing не видає швидких очевидних результатів, а подія стосується Росії, ми використовуємо російський пошуковик Yandex. Пошук зображення за допомогою Yandex.Images показав, що на фото зображена аварія військової вантажівки та сміттєвоза, яка сталася 24 квітня в Новгородській області, Росія. Водій однієї з вантажівок не впорався з керуванням і допустив зіткнення. Частина боєприпасів випала з кузова військової вантажівки на проїзну частину дороги.

Інформація про гуманітарну допомогу Києво-Печерській лаврі з’явилася 23 квітня 2020 року: Росія хотіла привезти вантаж з гуманітарною допомогою для Києво-Печерської лаври, яку закрили на карантин 13 квітня через спалах COVID-19. Міністерство соцiальної політики України не дало відповідь щодо ввезення гуманітарного вантажу на територію України. А отже, не можемо стверджувати, що «гумконвой» їхав до Києво-Печерської лаври. 

ДТП за участю військової вантажівки та сміттєвоза у Новгородській області, Росія

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний