ФЕЙК: «Банки» на спині та аутогемотерапія – методи лікування та профілактики нового коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: «Банки» на спині та аутогемотерапія – методи лікування та профілактики нового коронавірусу

20 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
8485

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

Інформація про те, що «банки» на спині та аутогемотерапію можна застосовувати для лікування та профілактики коронавірусу поширили низка медіа, посилаючись на Facebook-допис. Утім, такі альтернативні медичні методи не є дієвими – зокрема і від Covid-19.

Щодо «банок» на спині, то це техніка альтернативної медицини. Теоретично це має працювати так: розігріта ємність на спині утворює вакуум, призводить до різкого припливу крові і розриву капілярів і дрібних судин – це в нібито має покращити імунітет. Зазвичай «банки» використовують під час застудних захворювань та м’язовому болю, але позитивний ефект від них настільки незначний, що науковці не змогли довести ефективність методу. Сучасна медицина навіть застерігає від подібних процедур, адже це може спричиняти подразнення шкіри, її локальне знебарвлення і в рідкісних випадках – розповсюдження інфекцій.

Щодо аутогемотерапії – це внутрішньом’язове введення власної ж, часом – венозної, крові. Цю техніку практикують для лікування дерматологічних захворювань. Але вона не ефективніша за плацебо – ідеться в дослідженні.

Крім того, жодного дослідження про ефективність таких методів проти коронавірусу не існує – про це писали і закордонні незалежні фактчекери.

Сам автор у пості, який став джерелом новин, цитує іншу людину і наголошує, що «медичні банки в попередженні коронавірусної інфекції є додатковою до існуючих, неперевіреною, а лише теоретично обґрунтованою спробою профілактики».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний