ФЕЙК: Батько втратив сина після вакцинації проти COVID-19

ФЕЙК: Батько втратив сина після вакцинації проти COVID-19

24 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
849

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють 30-секундне відео, у якому зображено, як батько оплакує смерть свого сина після вакцинації проти COVID-19. 

Дисклеймер. Відео може містити жорстокі сцени та кадри.

Скриншот відео з трупом дитини

Однак, це — фейк. Його вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з CORRECTIV.

Насправді на відео зображено дівчинку, яка загинула під час бомбардування в Сирії у жовтні 2021 року. 

Відео зняв сирійський фотограф Алі Хадж Сулейман. 22 жовтня 2021 року він опублікував пост із відео у своєму Facebook і верифікованому профілі Twitter. У його дописі йдеться: «Жахлива різанина в місті Аріха, на південь від Ідлібу, північно-західна Сирія, у результаті якої загинули 12 людей, у тому числі четверо дітей, одна жінка».

Скриншот допису фотографа Алі Хадж Сулеймана у Facebook; події війни у Сирії

Як повідомляє Aljazeera, у місті Аріха 20 жовтня 2021 року справді відбувся артилерійський обстріл житлових кварталів. Сирійська організація цивільного захисту The White Helmets в той самий часовий проміжок опублікувала два відео, які підтверджують, що відео зі смертю дитини дійсно було записане у місті Аріха (перше відео — 0:42, друге відео — 0:16). 

У січні 2022 фотограф Алі Хадж Сулейман у своєму Twitter підтвердив, що відео ніяк не пов’язане з пандемією COVID-19, а дівчинка у відео загинула внаслідок бомбардувань в ході війни у Сирії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний