ФЕЙК: Bayraktar, який купили литовці для України, збили через три з половиною хвилини після першого вильоту
Beta

ФЕЙК: Bayraktar, який купили литовці для України, збили через три з половиною хвилини після першого вильоту

20 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширили новину, нібито безпілотник Bayraktar, на який жителі Литви зібрали кошти, збили через три з половиною хвилини після першого вильоту. 

Проте це не відповідає дійсності. 

Одним із перших цю новину спростував литовський журналіст Андріус Тапінас (Andrius Tapinas), який безпосередньо брав участь у зборі коштів для придбання безпілотника. 30 травня він написав, що дрон ще на етапі виробництва. 

Наприкінці травня тисячі небайдужих литовців об’єдналися у благодійній акції, яку розпочав телеканал Laisves TV для придбання безпілотника для України. Лише за три з половиною дні організаторам вдалося зібрати €5,9 млн, або $6,3 млн. Хоча благодійні внески надійшли з 50 країн світу, 95% всієї суми зібрали саме громадяни Литви.

2 червня стало відомо про рішення турецької компанії Baykar Makina, що займається виробництвом безпілотників, безоплатно передати Литві Bayraktar TB2. Натомість на зібрані кошти придбають боєприпаси для дрону, а решту коштів використають для гуманітарної допомоги Україні.

На сам безпілотник доведеться ще почекати. Про це 3 червня повідомив міністр оборони Литви: «Історичний Bayraktar має бути готовим до початку липня. Туреччина передасть його Литві, а потім ми передамо його Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний