ФЕЙК: BBC повідомило, що СБУ запобігла спробі отруєння Зеленського психотропними речовинами

ФЕЙК: BBC повідомило, що СБУ запобігла спробі отруєння Зеленського психотропними речовинами

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1171

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширили скриншот новини про те, що СБУ запобігла черговій спробі отруєння Зеленського психотропними речовинами через передозування. Новину нібито опублікувала російська служба BBC 9 березня 2023 року.

Однак це вигадана новина, BBC не публікувала таке повідомлення.

Скриншот «новини»

На сайті та в соціальних мережах російської служби BBC немає цієї новини. Остання новина (станом на 11 березня) на сайті за темою «Владимир Зеленский» була опублікована ще 7 березня.

Останні новини про Зеленського на сайті російської служби BBC (станом на 11 березня)

Пошуковий запит за заголовком «СБУ предотвратила очередную попытку отравления Зеленского психотропными веществами через передозировку» теж не дав результатів.

Можна припустити, що BBC видалило новину з сайту, проте навіть у такому разі інші ЗМІ встигнули б переказати її. Утім, ні українські, ні іноземні ЗМІ не повідомляли про запобігання спробі отруїти Зеленського.

СБУ не розповідала про спроби замахів на Президента України. Секретар РНБО Данілов та радник голови Офісу Президента Подоляк заявляли, що Зеленський пережив кілька спроб замахів, проте не уточнювали, як саме його планували вбити.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний