ФЕЙК: Бійці 3-го батальйону 110 ОМБр записали звернення, де скаржаться на командування

ФЕЙК: Бійці 3-го батальйону 110 ОМБр записали звернення, де скаржаться на командування

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
244

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео нібито звернення від бійців 3-го батальйону 110 бригади, де вони скаржаться на командування та звертаються до Зеленського та Залужного. 

110 ОМБр спростувала інформацію у «зверненні» та заявила, що серед осіб на відео немає бійців підрозділу. Запис поширюють лише російські та проросійські джерела інформації.  

Скриншот допису

Першоджерелом «звернення» є проросійський телеграм-канал «U_G_M»

На офіційній сторінці 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка повідомили, що інформація, вказана у відео, — фейк, а бійці їхнього підрозділу не записували подібних звернень. 

Також на несправжність даного запису вказує наступне: 

  • «військовий», який говорить на відео, не вказав свого ім’я чи позивного; 
  • командира, на якого скаржаться, назвали «Петрович» і більше нічого про нього не уточнили;
  • на бійцях немає шевронів 110-ї ОМБр 
  • повторення тез російської пропаганди про втечу командування, його некомпетентність та великі втрати у ЗСУ (хоча насправді росіяни зазнають більших втрат на Авдіївському напрямку).

Також 14 листопада Володимир Зеленський відзначив дії 110-ї бригади на Авдіївському напрямку, а про те, що командування покинуло місто, не повідомили жодні авторитетні українські або міжнародні медіа.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний