ФЕЙК: Бійці ПВК «Вагнер» взяли в полон під Соледаром командира морської піхоти США Майкла Вінтера — фото

ФЕЙК: Бійці ПВК «Вагнер» взяли в полон під Соледаром командира морської піхоти США Майкла Вінтера — фото

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
516

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито бійці ПВК «Вагнер» взяли в полон під Соледаром командира морської піхоти США Майкла Вінтера. Вінтер брав участь у військових операціях США в Сирії, Іраку, Лівії, але після приїзду на «інструктаж» ЗСУ його схопили.

Утім, це — неправда.

Скриншот допису

Зворотний пошук у Bing показує, що військовий на фото насправді є сержантом-медиком спецназу армії США Азадом «ОЗ» Ебрагімзаде. Фото зробили під час його роботи в 19-й групі спецназу у період з 2008 по 2011 рік. У 2012 році ОЗ був обраний для проведення операцій по боротьбі з браконьєрством у Південній Африці. Канал Discovery задокументував операцію для серіалу «Війни носорогів на полі битви». Із того часу за участі Азада вийшло ще 2 документальних фільми, у 2017 та 2020 роках. Зараз він спеціалізується на боротьбі з браконьєрством у складі організації ветеранів, що захищають африканську дику природу (Veterans Empowered to Protect African Wildlife, VETPAW).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний