ФЕЙК: Білл Гейтс розповсюджує віруси, щоб наживатися на вакцинах | VoxUkraine

ФЕЙК: Білл Гейтс розповсюджує віруси, щоб наживатися на вакцинах

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
10 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1995

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

У мережі неодноразово поширювали теорії змови про нібито «винахід» коронавірусу Білом Гейтсом заради наживи. Тепер в деяких постах йдеться, що він «просуває віруси» заради «імунних паспортів». Так, автор допису демонструє шматок з інтерв’ю Білла Гейтса, поєднує це з власним коментарем про те, що Гейтс хоче вакцинувати «7 млрд людей», що пандемія вигідна Гейтсу та про те, що він хотів за допомогою вакцин «скоротити чисельність населення планети».

Утім, такі твердження є «теорією змови», яка не має жодного фактологічного підтвердження.

Щодо «імунних паспортів». Шматок відео у дописі – реальний, у березні 2020 року Білл Гейтс дійсно дав інтерв’ю на TED Talks. У відео Гейтс ділиться своїми роздумами – не планами – про те, як світ відповідатиме на коронавірусну загрозу і зокрема про ймовірну появу певного документу, що засвідчуватиме, що людина перехворіла або отримала вакцину. 

Щодо імунізації. Дійсно, Фонд, заснований Білом та Меліндою Гейтс, просуває ідею імунізації. Утім, це некомерційна організація, що витрачає кошти на імунізацію, а не заробляє на ній.

Щодо скорочення чисельності населення – цю тезу ми коментували уже кілька разів.

В одному із своїх виступів Білл Гейтс наголошував не на необхідності зменшення кількості населення, а на скороченні швидкості приросту населення. У відео йдеться про те, що з кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше зникне.
Якщо дивитися тренд, то в країнах, які розвиваються, зменшення фертильності пов’язано зі збільшенням тривалості життя, а також доходів. Детальніше про це розповідали в цьому матеріалі.

Втім можна прослідкувати значно глибший зв’язок у теоріях змов між Гейтсом, коронавірусом і чіпуванням. ЗМІ неодноразово поширювати перекручене трактування його слів, вказуючи, що Білл Гейтс використовуватиме «мікрочипи», аби «боротися з коронавірусом». Детальніше ці випадки розбирали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний