ФЕЙК: Білл Гейтс шкодує про підтримку генетичних вакцин та закликає зняти їх з випуску

ФЕЙК: Білл Гейтс шкодує про підтримку генетичних вакцин та закликає зняти їх з випуску

23 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
510

Перевірка фейків в рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито Білл Гейтс дав сенсаційну заяву, у якій закликав зняти з випуску всі генетичні вакцини від COVID-19, оскільки ті вбивають людей. Сам він шкодує про їх просування та стверджує, що «це не те, чого ми хотіли».

Утім, Білл Гейтс такого не говорив. 

Першоджерелом дезінформації слугує сатирична стаття на сайті Daily Expose під назвою «У паралельній реальності Білл Гейтс закликав скасувати всі вакцини від COVID-19». Однак із примітки редактора стає зрозуміло, що спершу подібних вказівок на несправжність заяви у назві не було. Інформація про те, що текст насправді є сатирою, розміщувалась лише наприкінці статті. Згодом редакція сайту вибачилась за введення читачів в оману, змінила назву та додала роз’яснюючий коментар вже перед текстом. 

Дану тезу вже спростовували незалежні фактечери з FullFact та PolitiFact

Нагадуємо, що вакцини довели свою ефективність, вони запобігають поширенню хвороби та зменшують ризик потенційних ускладнень. Випадки настання смерті після вакцини від COVID-19 трапляються дуже рідко. 

VoxCheck неодноразово спростовував тези про небезпечність вакцини та її зв’язок зі смертністю, а також конспірологічні теорії, пов’язані з Біллом Гейтсом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний