ФЕЙК: Білл Гейтс – замовник світової пандемії COVID-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: Білл Гейтс – замовник світової пандемії COVID-19

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
22 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1268

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де стверджують, що пандемія коронавірусу вигідна Біллу Гейтсу, отож він і є її замовником. Ніби то бізнесмен та філантроп заробляє на вакцинах, отож пандемія потрібна, щоб продати ще більше препаратів. Однак це чергова теорія змови і немає жодних фактів, які підтверджують такі домисли. Усі припущення, висловлені в цій теорії, уже раніше зустрічалися в різних варіантах і поєднаннях одна з одною.

Міф 1: Білл Гейтс анонсував пандемію раніше

По-перше, Білл Гейтс нічого не анонсовував і не передбачав. Цю тезу вже коментували і незалежні фактчекери з USA Today та Politifact. На одному зі своїх виступів Гейтс говорив про неготовність світу до нової пандемії – на той момент припав розпал еболи.

Міф 2: Білл Гейтс раптово зацікавився імунізацією – хоча до цього займався тільки технологіями

Фонд Білла та Мелінди Гейтсів подружжя заснувало в 2000 році, організація фінансувала інші численні розробки вакцин по всьому світу. Тобто про жодну раптовість перед пандемією COVID-19 йтися не може.

Міф 3: Фонд Гейтсів заробляє гроші на розробці вакцин

У Білла Гейтса є тільки один бізнес, пов’язаний з медициною – це Ecolab. Ця компанія займається очищенням води, розробляє прилади та речовини для дезінфекції, а також виготовляє продукти для очищення операційних та інше обладнання для використання в операційних блоках.

А от щодо вакцин, то Фонд Гейтсів не заробляє гроші на розробці вакцин, а навпаки витрачає на них – фінансує проекти з розробки препаратів для імунізації. Те саме стосується і COVID-19: Фонд витрачає кошти на боротьбу з пандемією, а не отримує їх від неї. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний