ФЕЙК: Білл Клінтон та Папа Франциск закликають до «термінової депопуляції», щоб врятувати планету

ФЕЙК: Білл Клінтон та Папа Франциск закликають до «термінової депопуляції», щоб врятувати планету

18 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
139

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Білл Клінтон та Папа Франциск закликають до «термінової депопуляції», щоб врятувати планету. У дописах посилаються на заяви експрезидента США та Папи Римського під час щорічної зустрічі під егідою Глобальної ініціативи Клінтона (CGI) у Нью-Йорку від 18 вересня 2023 року. 

Це — фейк. Немає зафіксованих висловлювань Білла Клінтона та Папи Франциска із закликом до «термінової депопуляції» задля порятунку планети.

Під час промови 18 вересня 2023 року Папа Франциск говорив про найактуальніші глобальні виклики сучасності, наприклад, зміну клімату, біженців, добробут дітей, а також про місію та проєкти ватиканської дитячої лікарні «Bambino Gesù».

Проблема зміни клімату була однією з центральних у виступі Папи Франциска, однак у промові не було заклику до «термінової депопуляції» задля порятунку планети. Папа зазначав: «Потрібно діяти, перш ніж стане занадто пізно». Утім, конкретних шляхів вирішення кліматичної проблеми він не запропонував.

Білл Клінтон був модератором на зустрічі, він не коментував зміни клімату під час промови Папи Франциска.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний