ФЕЙК: Білоруський прецедент: захворюваність на COVID-19 пройшла сама собою – без карантину | VoxUkraine

ФЕЙК: Білоруський прецедент: захворюваність на COVID-19 пройшла сама собою – без карантину

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
9 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2533

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

На сайті «Народний оглядач» з’явилася стаття, у якій наводиться теза, що Білорусь виявилася єдиною країною Європи, яка подолала коронавірусну хворобу, не вводячи взагалі ніяких обмежень у боротьбі з пандемією. Мовляв, Олександр Лукашенко мав рацію, коли стверджував, що карантин знищить економіку, але не дасть країні будь-якої суттєвої користі. 

Однак дане твердження є маніпуляцією. По-перше, у Білорусі досі наявна захворюваність на COVID-19, а отже це не дає підстав вважати, що країна подолала пандемію. Вперше випадок інфікування був зафіксований 27 лютого. А на дату публікації статті, 19 червня, зафіксовано понад 56,6 тис. випадків захворювання на COVID-19, із яких 331 летальних.

З початку квітня кількість захворювань у Білорусі збільшувалася, і лише з початку червня вона почала йти на спад. 

По-друге, існує думка, що фактична кількість випадків інфікування та смерті у Білорусі є набагато вищою, ніж повідомляється. Зокрема Міністерство охорони здоров’я Білорусі не відповіло на письмові запитання щодо коронавірусу та політики щодо боротьби з пандемією. 

Президент Литви Ґітанас Науседа висловив свою критику, щодо приховування у Білорусі реальної статистики захворюваності. Він зазначив, що довіряти білоруським даним щодо захворюваності COVID-19 не можна. 

Деякі експерти зазначають, що для країни, населення якої складає майже 10 мільйонів, проводити близько 4000 тестів на день – це занадто мало.

У той же час ВООЗ ще наприкінці квітня закликала запровадити в Білорусі карантин з огляду на епідеміологічну ситуацію в країні. Але представники влади Білорусі проігнорували цю рекомендацію.

По-третє, не запроваджувати карантин в Білорусі було і політичним рішенням. Сам Лукашенко заявляв, що «громадяни піднімуть його на вили», якщо він запровадить карантин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний