ФЕЙК: Більшість мобілізованих в Україні зі східних та південних областей

ФЕЙК: Більшість мобілізованих в Україні зі східних та південних областей

23 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
6516

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють таку інфографіку. На ній нібито вказана кількість осіб, мобілізованих від початку 2023 року в певних регіонах України. За цими даними, найбільша кількість мобілізованих є саме у Одеській області. Далі йде Харківська, Миколаївська, Полтавська, Івано-Франківська та Львівська області. Текст під інфографікою стверджує, що нібито таким чином українська влада знищує російськомовних та що ця інформація нібито була поширена українськими ЗМІ.

Однак це — фейк. Українські ЗМІ не публікували такої інформації, у відкритих джерелах немає даних про загальну кількість мобілізованих

Інфографіка, яку поширюють в телеграм-каналах

На інфографіці вказаний перелік областей, де одна область написана з помилкою. Замість «Миколаївська» можна помітити «МІколаївська». Інформацію про мобілізацію в регіонах вказано лише в декількох областях. До прикладу, не вказано про ситуацію в Київський, Закарпатській, Черкаській та інших областях, хоча мобілізація продовжується по всій території України.

Нам не вдалося знайти українські ЗМІ, які б поширювали подібну інфографіку. Це вказує, що, найімовірніше, ця інформація є вигаданою. 

Як повідомив 6 березня 2023 року Міністр оборони України Олексій Рєзніков, мобілізація продовжується. Утім, у відкритих джерелах не публікують загальну статистику з точною кількістю мобілізованих у кожному регіоні. Інколи представники ЗСУ повідомляють у ЗМІ про кількість виданих повісток та людей, які прибули до військкомату. 

Також немає точних даних щодо розподілу мобілізованих по областях. Утім, ще в липні 2022 року начальник управління персоналу штабу Сухопутних військ ЗСУ стверджував, що в західних областях більші мобілізаційні плани, оскільки наразі там проживає більше громадян.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний