ФЕЙК: Біолабораторії США в Україні — це воєнні об’єкти НАТО

ФЕЙК: Біолабораторії США в Україні — це воєнні об’єкти НАТО

19 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1223

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, що в спеціально створеній в російському парламенті «комісії з розслідування американських біолабораторій на території України» заявили, ніби з 2014 року НАТО створювали об’єкти воєнної інфраструктури в Україні. «У світлі свіжих заяв, які були зроблені вчора Столтенбергом, а також представниками НАТО, які відносять Росію до своїх ворогів, ми можемо з упевненістю говорити, що їхні заяви про створення з 2014 року додаткових об’єктів військової інфраструктури НАТО — це і об’єкти, які створені на території України. Військові біологічні лабораторії США — сьогодні фактично вже військові об’єкти НАТО», — заявили в комісії. Усі ці заяви неправдиві.

По-перше, російські парламентарі викривили суть заяви Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Ще раніше російські медіа написали, ніби Столтенберг зізнався, що НАТО готувалося до війни з росією з 2014 року. Насправді на пресконференції у Мадриді 29 червня Столтенберг сказав, що НАТО готувалося до російського вторгнення в Україну. 

«Коли світ змінюється, НАТО має змінитися. І коли все відбувається швидко, нам потрібно швидко реагувати. І саме це сталося після вторгнення 24 лютого. Ми насправді дуже довго готувалися до такої можливості. Це не те, що НАТО раптом прокинулося 24 лютого і зрозуміло, що росія небезпечна. Це вторгнення було дуже точно спрогнозовано нашими спецслужбами. Ми публічно поділилися цими розвідувальними звітами ще минулої осені, і дуже точно передбачили, що росія нарощує і планує вторгнутися в Україну. Тож те, що ми передбачали, сталося. Звичайно, ми наполегливо працювали до самого кінця, щоб цього не сталося. Ми зустрічалися з росією, ми спілкувалися з росією, але вони продовжували свої плани і вторглися в Україну. І реальність така, що ми також готувалися до цього з 2014 року. Тому що це причина, чому ми збільшили свою присутність у східній частині Альянсу, чому члени НАТО почали більше інвестувати в оборону, і чому ми збільшили готовність», сказав Єнс Столтенберг. 

Отже, Генеральний секретар НАТО не говорив, що НАТО з 2014 року створювало додаткові військові об’єкти в Україні. 

По-друге, Україна не є членом НАТО, тож відкриття військових об’єктів НАТО тут неможливе. Військова співпраця України та НАТО обмежується допомогою у проведенні реформ в Україні, проведенням консультацій, обміном досвідом між військовими, участю окремих підрозділів Збройних сил України в операціях чи навчаннях НАТО.

По-третє, в Україні немає жодних військово-біологічних лабораторій США. Цей фейк ми детально спростовували в цій статті

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний