ФЕЙК: Біженця із України в торговому центрі у Великій Британії змусили прибрати намальовану ним свастику

ФЕЙК: Біженця із України в торговому центрі у Великій Британії змусили прибрати намальовану ним свастику

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
358

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому охорона торгового центру у Великій Британії змушує нібито біженця, який покинув Україну після 24 лютого 2022 року, прибрати намальовану ним на підлозі свастику. Утім, це відео поширюють щонайменше із 2018 року.

Скриншот допису

Зворотний пошук у Bing показує, що відео виклали на онлайн-форумі ще у грудні 2018 року із підписом «A member of the master race publicly made to clean his graffiti» («Представкика вищої раси змусили прибрати своє графіті»). Однак жодних згадок про національність чоловіка чи його правовий статус немає. 

На відео ніщо не вказує, що чоловік, який намалював свастику, може бути українцем. Так, розмова ведеться англійською мовою, без вживання українських чи російських слів. Жовто-блакитний шарф, зав’язаний на голові чоловіка, є однією із варіацій футбольного шарфу англійського клубу Chelsea.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний