ФЕЙК: Boeing 737-800 збили іранські вiйськовi, аби запобігти вивезенню штаму COVID-19

ФЕЙК: Boeing 737-800 збили іранські вiйськовi, аби запобігти вивезенню штаму COVID-19

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
643

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що 8 січня 2020 року авіалайнер Boeing 737-800 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, що виконував міжнародний рейс PS752 з Тегерана до Києва, збили двома ракетами “повітря-земля” бази КВІР. Стверджують, що це збили навмисно, аби вбити докторку імунології Форуг Хадем (Forough Khadem), яка нібито перевозила початковий штам SARS-CoV-2 і вакцину від COVID-19. 

Скриншот допису

Однак, це – фейк. Немає підстав стверджувати, що докторка філософії Форуг Хадем досліджувала чи перевозила штам SARS-CoV-2 та вакцини від COVID-19. 

8 січня 2020 року рейс PS752 «Міжнародних авіаліній України» збили іранською ракетою класу «повітря-земля» після вильоту з Тегерана, Іран. У результаті аварії загинули 176 людей, які були на борту, зокрема і Форуг Хадем.

Форуг Хадемспівробітниця некомерційного дослідницького центру Mitacs, отримала докторський ступінь з імунології в Університеті Манітоби, Канада. Досліджувала взаємодію організму хазяїна і збудника під час вісцерального лейшманіозу (смертельна паразитарна хвороба), ідентифікувала нову вакцину-кандидата від лейшманіозу. 

Однак, безпідставно стверджувати, що Форуг Хадем пов’язана з дослідженням штаму SARS-CoV-2 і вакцин від COVID-19. 

Служби охорони здоров’я Китаю виявили вірус SARS-CoV-2 31 грудня 2019 року в Ухані. 12 січня 2020 року Китай поділився генетичною послідовністю нового коронавірусу для країн для використання його у розробці спеціальних діагностичних наборів. Вакцини проти SARS-CoV-2 почали розробляти вже після опублікування геному вірусу. Отже, на момент авіакатастрофи дані щодо геному вірусу та розробки вакцин не були відомі.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны