ФЕЙК: Бойовики ДНР відбили атаку українських диверсантів поблизу Горлівки – відео
Beta

ФЕЙК: Бойовики ДНР відбили атаку українських диверсантів поблизу Горлівки – відео

22 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
278

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито українські військові 18 лютого влаштували диверсію поблизу Горлівки, біля населеного пункту Залізна Балка. «Народна міліція ДНР» опулікувала відео, на якому нібито видно, як бойовики відбивають напад українських військових.

Скриншот допису

Утім, це — фейк. Повідомлення про диверсію поблизу Горлівки — провокація «ДНР» та Росії.

Через перевірку метаданих відео ми виявили, що його зняли заздалегідь.

Перевірка на ресурсі Metadata2go показала, що відео було створене 08.02.2022. А бойовики опублікували його як доказ диверсії 18 лютого. Тобто, провокація була підготовлена раніше.

Результати перевірки метаданих

Крім того, метадані показують, що цей файл розташовувався у папці «Проекты» — спочатку в архіві ще в 2021 році, а потім — в робочій папці від 08.02.2022 року.

Результати перевірки метаданих

Крім того, у повідомленні бойовиків та публікації відео є кілька логічних хиб.

Відео зняте так, що неможливо виокремити фрагменти для перевірки місцевості. Утім, на 01:21 чути фразу «хлопці, відтягуйтесь» українською, яку нібито передали диверсантам через рацію. Однак, раніше в повідомленні бойовики вказували: «Незадолго до боестолкновения нами были перехвачены переговоры диверсантов на польском языке. Ранее мы уже сообщали об участии на стороне украинских боевиков польских наёмников». Тобто, бойовики зазначали, що перехопили розмови польською мовою і диверсію зі сторони України планували поляки, але вже на відео бойовиків команду передавали українською мовою.

Бойовики зазначають, що вбили двох українських військових та ще трьох поранили. Утім, 18 лютого втрат серед українських військових не було.

На сайті «Народної міліції ДНР», згідно з даними ресурсу Carbon, повідомлення про нібито знищення диверсантів опублікували орієнтовно о 13:09.

Результат перевірки

У Телеграм-каналі «Народної міліції ДНР» повідомлення про диверсантів та відео опублікували о 14:01 за Києвом. Однак, відео було зняте на світанку або в сутінках. Тобто, бойовики повідомили не відразу, як нібито відбили напад зранку 18 лютого, а була затримка між часом публікації та «подією». Крім того, в повідомленнях «ДНР» не вказано часу «знищення диверсантів», хоча зазвичай у повідомленнях про бої чи обстріли «ДНР» вказує хоча б приблизний час.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний