ФЕЙК: Боєць ЗСУ у стані алкогольного сп’яніння напав на священника у Харківській області — відео

ФЕЙК: Боєць ЗСУ у стані алкогольного сп’яніння напав на священника у Харківській області — відео

21 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
206

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, де нібито боєць ЗСУ у стані алкогольного сп’яніння нападає на священника. Події відбуваються у Харківській області. 

Це фейк. Відео містить ознаки зрежисованих подій, а ракурс обраний так, щоб людей на ньому не могли ідентифікувати. Також російській пропагандист визнав, що події у ролику — постанова.

Скриншот допису

Все відео знімають зі спини, що не дозволяє ідентифікувати людей за обличчям. Також не помітно розпізнавальних знаків на формі начебто українського військового. 

На самому відео чоловік спочатку пристає до жінок, які прийшли до церкви, та намагається затушити свічки, після чого одна з жінок його штовхає. 

Скриншот з відео

Одразу після приходу священника «військовий» хапає його та без жодних причин валить на підлогу. «Боєць ЗСУ» повалив священника саме у місце, яке знімають, а не, наприклад, в інший бік. Складається враження, що вони були готові до зйомки.

Водночас жінки у відео починають кричати та начебто намагаються розборонити їх. Ми не бачимо, що відбувається далі, оскільки запис переривається.

Кадри з відео

Також ми переглянули, де вперше опублікували відео. Найранішу згадку ми знайшли у російського пропагандиста Позднякова. Він визнав, що ролик зрежисований.  

Скриншот повідомлення

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний