ФЕЙК: Британці вже мають природний імунітет до Covid-19, тому карантин можуть зняти раніше | VoxUkraine

ФЕЙК: Британці вже мають природний імунітет до Covid-19, тому карантин можуть зняти раніше

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
16 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3781

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у Великобританії половина населення вже має природний імунітет до коронавірусу SARS-CoV-2, посилаючись на результати дослідників з Оксфордського університету. І додають, що якщо тестування підтвердять ці висновки, то нинішні карантинні обмеження можуть бути зняті набагато раніше.

За результатами теоретичної моделі, автори припускають, що епідемія нового коронавірусу почалася в Італії та Великобританії щонайменше за місяць до першого зареєстрованого випадку, внаслідок чого COVID-19 могли перехворіти значно більше людей, ніж прийнято вважати, і що це могло вплинути на розвиток «групового імунітету» в обох країнах.

Проте, з ряду причин, результати цього дослідження поки що не можуть бути використані. 

По-перше, це лише попередні результати. Дослідження ще не пройшло процес наукового рецензування, про що написано одразу під заголовком дослідження, а тому його результати не є підтвердженими і не можуть використовуватися для ухвалення будь-яких рішень. 

По-друге, модель базується на ряді непідтверджених припущень, через що піддається критиці інших вчених. Одне з таких припущень – формування колективного імунітету через наявність антитіл у людей, що перехворіли COVID-19. Це припущення не підтверджується реальними даними, які показують можливість повторного зараження людей, які вже перехворіли. Інше не обгрунтоване припущення, що лише один інфікований на 1000 потребує госпіталізації. У той час, як критики дослідження повідомляють, що, наприклад, у італійській Ломбардії, ця цифра є вищою навіть за наявності суворих карантинних обмежень.

По-третє, це лише теоретична модель, припущення якої не підтверджені емпірично – тобто на реальних даних. Зокрема, додаткових досліджень потребує перевірка таких припущень, як формування колективного імунітету, та твердження авторів, що COVID-19 перехворіла значно більша кількість населення. Для цього необхідний запуск масового тестування населення на антитіла, до чого закликає автор цієї роботи. 

Тобто, навіть у випадку позитивних результатів рецензування, це зовсім не означає, що результати моделі можуть бути використані для урядових рішень з приводу відміни заходів соціального дистанціювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний