ФЕЙК: Брошура з корисними словами для українців у Німеччині — фото

ФЕЙК: Брошура з корисними словами для українців у Німеччині — фото

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
210

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото брошури із надписом «Вивчіть ці слова, щоб знайти роботу в Німеччині». На листівці розмістили перелік слів та їхній переклад німецькою. Пропагандисти наголошують, що всі слова стосуються прибирання та у такий спосіб намагаються принизити українців за кордоном.

Утім, це — фейк. Пропагандисти намагаються дискредитувати українських біженців, адже насправді Handbook Germany не друкувала подібної брошури.

Скриншот публікації

На листівці під загальним переліком слів можна побачити організації — Handbook Germany, NDM та European Union, які нібито в партнерстві створили брошуру. Однак на сторінці Handbook Germany у фейсбуці спростували причетність до друку брошури «корисних слів» для роботи українців в Німеччині. В організації додають, що всі матеріали доступні лише в цифровому форматі на сайті або на офіційних сторінках у соціальних мережах. Інші згадані організації — Neue deutsche Medienmacher (NDM) та Європейський Союз — не коментували поширення брошури на своїх офіційних сторінках.  

Мета такої пропаганди — дискредитувати та принизити українських біженців за кордоном. Раніше ми вже спростовували схожі фейки, нібито біженці з України спалили будинок у Великій Британії. Тоді як українці не мають жодного стосунку до пожежі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний